FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kurs trenera biznesu? Tylko z nami!

Kurs trenera biznesu? Tylko z nami!

Stowarzyszenie MATRIK oferuje szkolenia związane z kształceniem trenerów, które są oparte na specjalnych standardach zawodu trenera MATRIK, bazujących na brytyjskich standardach zawodowych. Uczestnicy czterodniowej, intensywnej edukacji zdobywają fundamentalną wiedzę na tematy związane z praktyczną stroną prowadzenia szkoleń. W ramach Kursu Trenerów Zarządzania prowadzone są warsztaty mające na celu zapoznanie uczestników z praktyką pracy trenera biznesu. Natomiast teoria pozwala poznać i przećwiczyć wiedzę z zakresu psychologii oraz zarządzania, jaka jest niezbędna do prowadzenia szkoleń w danych branżach.

Dla kogo jest ta oferta?

Do skorzystania z oferty Kursu Trenerów Zarządzania MATRIK zachęca się osoby, które dążą do ciągłego podwyższania swoich kompetencji zawodowych. W szczególności są to przyszli trenerzy biznesu oraz osoby, które zajmują się prowadzeniem polityki personalnej w danej firmie. Z udziału w Kursie skorzystają też osoby, które chcą się przekwalifikować lub pragną awansować na stanowisko wymagające dzielenia się wiedzą z innymi i rozwijaniem swojego zespołu. Takie szkolenie to doskonała okazja do tego, by w niezwykle szybki i efektywny sposób polepszyć swoje zdolności interpersonalne, przekazywania wiedzy oraz wspierania rozwoju innych osób. Wszyscy uczestnicy kursu mogą korzystać ze stałej opieki i pomocy ze strony doświadczonych trenerów.

Jak wygląda Kurs Trenerów Zarządzania MATRIK?

Są to cztery dni niezwykle skondensowanej dawki teorii i praktyki – z naciskiem na to drugie. Zdobywanie praktycznych umiejętności jest przeplatane dawkami wiedzy teoretycznej bazującej na psychologii, zarządzaniu i teorii uczenia się osób dorosłych. Cała przekazywana wiedza jest ściśle związana z celami kursu, tzn. są to zagadnienia takie jak organizacja, przeprowadzanie oraz ewaluacja szkoleń, a to wszystko zainspirowane metodą efektywnego uczenia dorosłych. Uczestnicy kursu dowiadują się, jakie są cele pracy trenera, a także poznają techniki nauczania innych oraz doboru tychże metod do celów danego procesu kształcenia. Wreszcie, dzięki temu kursowi będzie można dowiedzieć się w jaki sposób planować i oceniać przeprowadzane szkolenia. Na koniec – każdy uczestnik Kursu Trenerów Zarządzania MATRIK otrzymuje od trenera wiele wskazówek, w tym wymienienie jego najmocniejszych stron oraz obszarów, nad którymi powinien jeszcze pracować. Pozwala to na lepsze pokierowanie swoim rozwojem osobistym i zawodowym.

© 2017, admin. All rights reserved.