FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Automatycznie otwierane bramy

Automatycznie otwierane bramy bardzo szybko stały się naszą codziennością. Głównie ze względu na to, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Pozwala na oszczędzanie czasu, który normalnie musielibyśmy poświecić na to, by wysiąść z auta i otworzyć bramę ręcznie. Często jednak mamy dylemat, jaki rodzaj siłownika wybrać. Dostępne są różne rodzaje automatów.
Siłowniki bram mogą otwierać przed nami bramy składające się z dwóch części, z jednej lub po prostu zsuwać bramę na bok. W naszym kraju w przypadku domów jednorodzinnych najczęściej spotyka się rozwiązanie ostatnie, czyli bramę zsuwaną na bok. Ogólnie jest tak, że decyduje tu przede wszystkim wielkość działki. Brama zsuwana nie potrzebuje tak dużo przestrzeni do otwierania się, to często rozwiązuje problem zbyt małej przestrzeni między bramą wjazdową a garażem. Automaty do bram mają zdolność unoszenia nawet znacznych ciężarów, dlatego bez problemu można przystosować posiadaną bramę, pod wymogi siłowników.

W ten sposób bez problemu znajdziemy odpowiednia automatykę, którą zastosujemy nawet w zabytkowej bramie. Jest to ważne szczególnie tam, gdzie całe ogrodzenia są zabytkowe i nowoczesne bramy zbyt wyraźnie by się od nich odznaczały. Poszukiwania odpowiednika siłownika do naszej bramy warto więc zacząć ustalenia wagi bramy. Ważne jest również ustalenie, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas brama otwierająca się na dwa boki, czy też brama otwierana jako jednoskrzydłowa, czy też zsuwana na bok. W żadnym z tych wypadków nie przeszkadza to, jaki rodzaj bramy posiadamy. Dwuskrzydłową bramę można po prostu połączyć. Oczywiście znacznie prościej jest, gdy zakup bramy mamy dopiero w planach. Wtedy ograniczać może nas jedynie wielkość działki oraz uwarunkowania terenu, np. ilość drzew czy nierówności, które mogą przeszkadzać np. przy zsuwanej bramie.

© 2012, vezyr. All rights reserved.