FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Automatyka i nasze życie

Rozwój automatyki i elektroniki osiągnął dziś wartości niespotykane w dotychczasowej historii naszej cywilizacji, urządzenia poprawiające i usprawniające nasze życie, konsekwentnie i metodycznie zajmują kolejne przestrzenie naszego życia. Takie rzeczy jak instalacje elektryczne, odkurzacz centralny czy automatyka bram stają się powoli  normą w naszych domach, jednak w niewielu domach są to instalacje w pełni nowoczesne i zapewniające maksimum efektywności przy jak najmniejszym zużyciu energii.
Jak w wypadku każdego urządzenia elektrycznego, technologia w nich zastosowana może być na różnym poziomie, i nie zawsze spełniać nasze oczekiwania. Nowoczesne instalacje elektryczne to przede wszystkim odpowiednio izolowane przewody, gniazdka, oraz elementy ich rozmieszczenia. Odpowiednia ergonomia ich rozmieszczenia oraz zastosowanych materiałów wpłynie na pewno na całość naszego domu i jego funkcjonalność. Z podobnym problemem spotykamy się montując odkurzacz centralny, tu w jeszcze większym stopniu odpowiednie rozmieszczenie elementów wypustowych rur stanowi o jego funkcjonalności.

Tu jeszcze dodatkowo poprawiamy jakość powietrza w domu bo powietrze zużyte przez odkurzacz jest wydalane poza budynek. Wiedząc co w takim powietrzu z odkurzacza może się znajdować, jest to szczególnie ważna zaleta. To właśnie tego typu technologie sprawiły że nasze domy zaczynają stawać się autonomicznymi gospodarstwami o coraz większym stopniu zaawansowania technologicznego. Nasza wygoda doprowadziła nas do takiego stadium lenistwa, że nawet podczas powrotu samochodem, nie mamy już potrzeby wysiadać z auta i otwierać bram, gdyż obecnie coraz bardziej rozpowszechniana i dostępna automatyka bram zobacz bramy do domu, wykona tą czynność za nas. Pojawia się więc pytanie czy jest jakaś granica w przestrzeni osobistej ( jaką jest nasz dom ) w którą nie pozwolimy w przyszłości wkroczyć maszyną.

© 2011 – 2015, flashfox. All rights reserved.