FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Projektowanie domu wewnątrz

Obecnie mamy do dyspozycji tak dużo różnorodnych materiałów, przedmiotów i innych elementów, że ciekawe wykończenie domu wewnątrz nie jest problemem. Projektowanie wnętrz jednak warto zacząć od kartki papieru. Przede wszystkim warto byśmy dokładnie zastanowili się jaką funkcjonalność danego pomieszczenia chcemy otrzymać.
Najlepiej oczywiście byłoby oddać projekt w ręce profesjonalisty, jednak nie oszukujmy się, nie każdego jest na takie rozwiązanie stać. Jeżeli więc robimy to samodzielnie, warto podpatrzeć w katalogach, w internecie już gotowe propozycje i przenieść te rozwiązania do własnych wnętrz. Oczywiście większość z nich trzeba jeszcze odpowiednio zaadaptować. Tak by w pełni to się zgrało z możliwościami danego wnętrza oraz naszym indywidualnym gustem. W tym wszystkim istotne jest również to aby wyposażenie wnętrz było maksymalnie funkcjonalne, nie wszystko co ładnie wygląda w katalogach sprawdzi się w użytkowaniu.
Trzeba pamiętać, że czasem trzeba wygląd wnętrza odrobinę poświęcić na rzecz wygody. Nie będziemy dobrze się czuli we wnętrzu, które będzie ładne, modnie urządzone ale za to będzie niewygodne. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie zaprojektowanie wnętrza kuchni i łazienki, tam meble jak i rozwiązania architektoniczne najtrudniej zmieniać, przestawiać, dlatego tam nie będziemy mogli nanieść prostych poprawek. Jeżeli coś źle zaprojektujemy w pokoju, salonie nie będzie to wielkim dramatem, tam najłatwiej jest sytuacje naprawić, chociażby prostym przestawieniem mebli, zmianą dodatków a często wystarczy tylko postawić w salonie czy pokoju kilka kwiatków w donicach by pomieszczenie stało się o wiele bardziej przyjemne czy nawet i wygodne w użytkowaniu. W łazience niestety coś takiego się nam nie uda, tam trzeba już zaakceptować efekt końcowy, który ukazał się po zakończeniu prac. Niestety najczęściej odbiega to znacznie od naszych wyobrażeń.

© 2011 – 2015, vezyr. All rights reserved.