FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

części do aut

Coraz lepiej rozwija się handel częściami samochodowymi, używanymi. Przede wszystkim ważna jest tu ich cena, która jest znacznie niższa niż części nowych, oryginalnych, przy czym iż żywotność różni się niewiele. Często  używane części do samochodów www.sklep.demot.pl pochodzą bowiem z aut zaledwie kilku miesięcznych czy kilkuletnich, które uległy wypadkowi, który uniemożliwił ich naprawę. Z takich aut powypadkowych odzyskiwane są części zamienne, które są w doskonałym stanie. To wszystko później trafia na rynek wtórny części zamiennych, powstają specjalne punkty, które zajmują się handlem takimi częściami,.

Wcześniej ograniczało się to do szrotów i komisów, obecnie powstają nawet sklepy, które zajmują się sprzedażą używanych części samochodowych. Kupując części samochodowe używane wiele oszczędzamy, przy stosunkowo niewielkim ryzyku, że trafimy na cześć wadliwą. Najlepiej kupować je za pośrednictwem znajomych mechaników lub jedynie wtedy, gdy otrzymujemy na nią gwarancję. Gwarancja na części używane kliknij tu to obecnie coś naturalnego, różni się jedynie czas takiej gwarancji, czasem są to zaledwie trzy miesiące, innym razem pół roku ale bywają również części na które otrzymamy nawet 12 miesięcy gwarancji, dotyczy to głównie części pochodzących z dosyć nowych aut powypadkowych.

Dlaczego więc przepłacać kupując nowe części? Tym bardziej, ze kupując zupełnie nową część wcale nie mamy gwarancji, że będzie ona naprawdę długo nam służyć, często jest tak, że oryginalne części psują się szybciej niż tańsze zamienniki czy też części używane. Zamienne części używane samochodowe nie są więc złym pomysłem. Szczególnie gdy rzecz dotyczy aut starszych, już kilku, lub kilkunastoletnich. Naprawa nowymi częściami w przypadku tych aut mogłaby przewyższyć wartość samego samochodu.