FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Czyste dachy – jak to osiągnąć?

mycie dachów

Właścicielom domów powinno zależeć na tym, aby dachy były utrzymane w czystości. Stad też płynie potrzeba regularnego mycia i czyszczenia dachów. Czyszczenie dachów, usuwanie z nich brudu i innych nieczystości, oraz naleciałości stanowi dość niebezpieczną czynność. Zwłaszcza przy pochyłych dachach, bez odpowiedniej praktyki, oraz zabezpieczenia i doświadczenia, można się narazić na spadek z dużej wysokości. Przy odpowiednim zabezpieczeniu ryzyko spadku zostaje zredukowane do minimum. W związku z tym najlepiej skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm, które zajmują się profesjonalnym myciem i czyszczeniem dachów. Mycie dachów powierzajmy zatem fachowcom, którzy zawsze będą do naszej dyspozycji, oferując wysokiej jakości usługi za niezbyt wygórowaną cenę. Sam zabieg mycia dachów rozpoczyna się od odpowiedniego zabezpieczenia terenu pracy. Należy odpowiednio oznaczyć obszar wykonywanych działań, tak aby nikt niepowołany nie znalazł się w ich zasięgu.

Przynajmniej część chodnika musi zostać wyłączona z ruchu osób pieszych, gdyż na chodnik może ściekać woda, oraz usuwane z dachu nieczystości. Odpowiednie zabezpieczenia dla osób wykonujących te prace, czyli liny, haki i inne urządzenia, muszą zostać przygotowane odpowiednio do rodzaju dachu. Przy dachach spadzistych potrzeba znacznie poważniejszych zabezpieczeń, niż przy płaskich dachach. Również ważne jest przygotowanie odpowiednich środków czystości, w celu dokładnego umycia dachu.

Są to płyny zawierające odpowiednie substancje zwalczające brud, specjalne koncentraty jak na przykład Glostar. Usuwają one dokładnie resztki brudu, mchy, oraz inne nieczystości. Płyn przygotowuje się w proporcji od 1:50 do 1:200 dla mycia wodą pod ciśnieniem. Wytworzona w ten sposób piana doskonale radzi sobie z nieczystościami, a cząsteczki nano, które zawiera, doskonale wnikają w najgłębsze zakamarki i usuwają brud. Do mycia dachów należy używać odpowiedniego sprzętu czyszczącego w postaci węży gumowych, szczotek, rur, oraz innych narzędzi. Należy pamiętać że koszt czyszczenia dachów zależy od wielu czynników.

A zatem trzeba wziąć tutaj pod uwagę dostęp do wody bieżącej, nachylenie i kształt dachu, oraz inne dodatkowe czynniki. Wszystkie te aspekty są uwzględniane w ogólnym kosztorysie usługi, która jest wykonywana u klienta.

© 2013, apgreff. All rights reserved.