FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Urządzamy nowe mieszkanie!

Kupując nowe mieszkanie staramy się urządzić je nie tylko funkcjonalnie, ale także zgodnie z naszym gustem i poczuciem estetyki oraz w nawiązaniu do obowiązujących trendów. Rezygnujemy, więc ze staromodnych segmentów, tapet czy dywanów w tureckie wzory. Stawiamy za to na nowoczesne aranżacje, proste meble i jasne kolory.

Coraz większą popularnością cieszą się także fototapety. Trudno się temu dziwić. Tego typu ozdoby potrafią bowiem odmienić niemal każde wnętrze, nadając mu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, a ponadto podkreślając indywidualny charakter i upodobania jego mieszkańca. Fototapeta to nic innego jak wielkoformatowy wydruk wykonany na papierze syntetycznym. Jest odporna na zrywanie, dacie, zamaczanie i wszelkie zabrudzenia, nawet te spowodowane tłuszczem.

Stworzona z winylu zaś wykonana jest dodatkowo na podkładzie flizelinowym, dzięki czemu wyrównuje powierzchnię ścian, nie przepuszcza pary wodnej oraz nadaje się do mycia. Doskonale sprawdza się, zatem w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Fototapety przedstawiają zwykle pejzaż, kolaż, przyrodę, fotografiki wielkich mistrzów, reprodukcje dzieł malarskich, słynne postacie, bohaterów filmowych i bajkowych, a ponadto cenione ilustracje i oryginalne grafiki.

Dzięki temu mamy gwarancje, że każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak wiele firm oferuje wykonanie ozdoby zgodnie z indywidualnym życzeniem klienta i z materiałów przez niego dostarczonych. Możemy zatem korzystać z własnych zdjęć czy rysunków. Wybierać możemy także materiał, z którego fototapeta zostanie stworzona oraz jej rozmiar.

Fototapety są niezwykle łatwe w montażu i samodzielnym usunięciu. Dzięki temu mamy pewność, iż bez trudu pozbędziemy się ozdoby, która się nam już znudziła lub zamienimy ją na inną. Ich zakup nie wiąże się przy tym z dużym wydatkiem. Ceny tego typu ozdób wahają się bowiem od kilkudziesięciu do kilkuset złoty.

Szczególnie godne polecenia jest nabycie jednej fototapety w wielkości odpowiadającej powierzchni całej ściany, pozostawiając inne w białym lub kremowym kolorze bądź kilku mniejszych i stworzenie z nich własnej kompozycji. Pamiętajmy jednak, iż tak naprawdę wszystko zależy od naszej pomysłowości, nowatorskiego podejścia i gustu. Obowiązujące trendy warto zatem traktować jedynie, jako inspirację.

© 2013, apgreff. All rights reserved.