FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kino nie tylko domowe

Słowo, obraz i… ruchomy obraz? Człowiek nie tylko przez cały czas szuka nowych form ekspresji, ale również udoskonala stare. Teksty pisane są coraz bardziej oryginalne, obrazy zaczynają powstawać przy pomocy technik trójwymiarowych, a kino? Kino możemy spakować do kieszeni.

Co mniejszy sprzęt…

Cyfryzacja to w przypadku technologii XXI wieku słowo klucz, szczególnie, jeśli chodzi o obrazy czy filmy. To, co kiedyś wymagało wielkiej szpuli taśmy celuloidowej dziś mieści się na karcie pamięci wielkości paznokcia u małego palca. Nic zatem dziwnego, że wraz ze zmianą sposobu zapisu danych zmienia się również sprzęt. W odpowiedzi na potrzebę filmów w coraz wyższej jakości powstały między innymi kamery cyfrowe HD, które pomimo niewielkich rozmiarów pozwalają rejestrować amatorskie filmy w naprawdę wysokiej rozdzielczości a, co za tym idziemy, możemy cieszyć świetnymi nagraniami robionymi w warunkach domowych. To duże ułatwienie dla filmowców-amatorów oraz osób, które hobbystycznie zajmują się robieniem różnego rodzaju klipów czy filmików instruktażowych – czyli tak popularnych obecnie tutoriali.

…o coraz większych możliwościach!

Filmuje się teraz szybko, łatwo i przyjemnie, jednak producenci poszli o krok dalej i na rynku pojawiły się kamery z projektorem, które wydają się być odpowiedzią na modły filmowców-amatorów. W końcu jak często zdarzało się, że drogocenny sprzęt był brutalnie przekazywany sobie z – nie czarujmy się, nie zawsze czystych i „powołanych” – rąk do rąk? Dzięki nowej technologii nie tylko będziemy mogli cieszyć się nagraniem w jakości high definitione ale również wyświetlić materiał na dowolnie wybranej, w miarę płaskiej powierzchni. W dodatku rozmiar obrazu z projektora może wynosić nawet 60 cali! Dla porównania –  to już naprawdę duży telewizor.
Dla kogo jest przeznaczony tego typu sprzęt? Przede wszystkim dla tych osób, które dużo filmują i lubią na bieżąco dzielić się efektami swojej pracy z innymi. Dodatkowo kamery tego typu mogą okazać się fantastycznym urozmaiceniem wakacyjnych wypadów ze znajomymi lub egzotycznych wakacji!

© 2012 – 2014, rogal. All rights reserved.