FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kindergeld, czyli korzyści majątkowe dla rodzin z dziećmi

KindergeldWitam drogich rodziców, którzy pracują w Niemczech i chcą starać się o Kindergeld. Mieszkając przez jakiś czas w Niemczech można starać się o przyznanie zasiłku rodzinnego na dziecko lub dzieci, które się razem wychowuje. Warto jest starać się o ten benefit, ponieważ może on przynieść realnie duży przychód potrzebny do utrzymania i zapewnienia prawidłowego rozwoju Waszych pociech.

Kindergeld to zasiłek przyznawany przez niemiecką kasę świadczeń rodzinnych i jest on uzależniony od ilości dzieci, pozostających na utrzymaniu rodziców. Im dzieci więcej – tym wyższy będzie zasiłek rodzinny. Niemiecki zasiłek rodzinny będzie dla Ciebie bardzo wysokim zastrzykiem finansowym, więc warto się o niego postarać.

Jak uzyskać Kindergeld?

Możliwości starania się o zasiłek niemiecki jest naprawdę bardzo dużo, niemniej najbezpieczniej jest zdecydować się na doradcę podatkowego, który dokładnie w naszym imieniu zajmie się procedurą starania się o tego rodzaju zasiłek. Z uwagi na rosnącą popularność tego świadczenia, czas rozpatrzenia naszej sprawy oraz decyzja z nim związana, może zależeć od właściwego podejścia do starań o zasiłek. Z tego tytułu najlepiej sprawę tą powierzyć specjaliście i z nim rozpocząć współpracę w zakresie wnioskowania o Kindergeld.

Będąc osobą uprawnioną do otrzymywania zasiłku rodzinnego z Niemiec, masz zapewne możliwość starania się również o innego rodzaju świadczenia wynikające z traktowania pracownika zagranicznego za zachodnią granicą na równi z pracownikiem niemieckim. Dzięki temu również Polacy zatrudnieni legalnie, na umowę o pracę u niemieckiego pracodawcy nie powinny ograniczać swoich możliwości warunkujących starania się o dodatkowe benefity i świadczenia związane z odprowadzaniem podatków od dochodów do niemieckiego budżetu.

© 2012, pozycjaseo. All rights reserved.