FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Konto Osobiste

Jak wyłowić dobre konto bankowe

Oferta kont osobistych osiągalnych na naszym rynku jest nadzwyczaj szeroka. Nadszedł dobry okres dla tego artykułu i widać to dobrze po coraz korzystniejszych usługach dodatkowych i promocjach połączonych z kontem osobistym. W ostatnim czasie do wyścigu o klienta przystąpił Bank Millennium, proponując właścicielom Dobrego Konta zwrot 3 procent wartości kosztów na sprawunki przeprowadzonych kartą płatniczą w sklepach spożywczych, hipermarketach i stacjach benzynowych w całym kraju.

Wybrane banki świadczą też stosowanie z bezpłatnego pakietu assistance czy też premie pieniężne za założenie rachunku. Przed podpisaniem umowy i przeniesieniem ROR-u do innej instytucji wskazane jest zaznajomić się dokładnie z pełną propozycją kilku instytucji, bo nie wszystkie informacje wypatrzymy w reklamach.

Koszty to najczęściej pierwsze, na co zwracamy uwagę przy wyborze konta osobistego. Warto przyjrzeć się im bliżej i poddać analizie sumiennie całą tablicę opłat, może się w niej kryć wiele trików i zakamuflowanych wydatków. Instytucje finansowe udostępniają takie dokumenty w swoich oddziałach i na stronach internetowych. Oprócz opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku wskazane jest sprawdzić, jaką cenę instytucja finansowa weźmie za przekazy internetowe, wydanie karty kredytowej również jej obsługę, a też wypłaty z bankomatów. Korzystanie z bankomatów swoich banku z reguły jest gratisowe, ale trzeba zapoznać się z cennikiem opłat za wypłaty z bankomatów innych banków, a też z bankomatów za granicą. Najlepiej jest zweryfikować także, jak rozbudowana jest globalna sieć placówek banku i bankomatów także czy ich lokalizacja odpowiada naszym potrzebom.

© 2011, klamka13303. All rights reserved.