FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kredyt chwilówka czyli szybka pożyczka

Jak rozważnie wziąć szybką pożyczkę w instytucji finansowej?

Szybki kredyt jest nadal bardzo kosztowny. Średnie oprocentowanie kredytu gotówkowego w instytucji finansowej przewyższa 15 proc. (nie licząc specjalnych prowizji). Jak rozważnie wziąć pożyczkę?
Bankowcy już parę lat temu zauważyli, że wystarczy opakować pożyczkę ładniej niż zwykle – w kolory okazjonalne – by klienci walili drzwiami i oknami: pożyczki wakacyjne, kredyt letni itp. Takie specjalnie zapakowane oferty kredytowe na ogół nie różnią się niczym od standardowych. Oprocentowanie lub opłaty są tylko minimalnie niższe, ale zwykle są to zmiany niezauważalne. A gdzie zakamuflowane są pułapki?
Opłata za przyznanie kredytu

Zapłatą za łatwość, z jaką banki opłacają nasze potrzeby, są duże odsetki, jakie trzeba opłacać przez kilkanaście kolejnych miesięcy. Bo kredyty gotówkowe tenie nie są, mimo że w reklamach aż roi się od atrakcji – da się spotkać nawet oferty zatytułowane pożyczka 0 proc! To ewidentnie tylko tanie wybiegi reklamowe. Faktyczne oprocentowanie kredytu, uwzględniające dodatkowe opłaty i prowizje, sporadycznie spada poniżej 20 proc. w skali roku. To przez prowizje, które przyjdzie uiścić za przyznanie kredytu. W niektórych wypadkach mogą one przekraczać 10 proc. całej sumy!

Zabezpieczenie kredytu i opłata przygotowawcza

Niektóre banki nakazują sobie też opłacać tzw. opłatę roboczą i wykupić ubezpieczenie. W sumie mogą wynieść podwójnie, co gołe odsetki od kredytu.

© 2011, klamka13303. All rights reserved.