FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Praca doradcy finansowego

open finance białystokW dzisiejszych czasach każdy z nas korzysta z usług bankowych i stara się zarządzać swoim kapitałem w sposób rozsądny i przynoszący korzyści. Mnogość ofert produktów finansowych może przyprawić o zawrót głowy, a większość osób nie jest niestety biegła w zawiłych procedurach, przez co często ulega promocjom, które niekoniecznie są najbardziej odpowiednie dla ich portfela. Dlatego też możemy zaobserwować stały rozwój firm zajmujących się doradztwem finansowym. Na czym polega praca doradcy finansowego i kiedy powinniśmy skorzystać z jego pomocy?

Profesjonalne doradztwo finansowe polega przede wszystkim na planowaniu finansów osobistych. Oznacza to, że doradca finansowy powinien mieć doświadczenie na rynku usług finansowych, znać dobrze rynek, a także posiadać tzw. kompetencje miękkie, czyli empatię i inteligencję emocjonalną, pomocne w budowaniu relacji z klientem. Zadaniem doradcy jest przede wszystkim pomagać w wyborze najkorzystniejszego funduszu inwestycyjnego czy też kredytu, dlatego musi wzbudzać zaufanie osoby dla której pełni usługi. Niektórzy doradcy finansowi nie pobierają opłaty za przeprowadzenie analizy finansowej, pobierając jedynie prowizję za każdą podpisaną umowę, dlatego przed skorzystaniem z jego usług należy dowiedzieć się, jakie koszty poniesiemy.

Pierwszą informację możemy zaczerpnąć z Internetu. Jeśli np. mieszkamy w Białymstoku i interesuje nas zaciągnięcie korzystnego kredytu możemy wpisać w wyszukiwarkę hasło „open finance białystok”, a w wynikach wyświetlą się nam propozycje, które będziemy mogli porównać po skontaktowaniu się z doradcą finansowym, na przykład z tą Panią – www.monikarytel.pl, i wybrać spośród nich tę, która wyda się nam najbardziej atrakcyjna. Warto też zasięgnąć opinii osób, które korzystały już z tego typu usług, na przykład pisząc zapytanie na forum dyskusyjnym. Dzięki odpowiedziom innych internautów, którzy skorzystali już z usług zaciągnięcia kredytu z pewnością uda nam się wybrać bardziej korzystną opcję kredytu dla siebie.

© 2013 – 2014, maven. All rights reserved.