FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Parówki – co w sobie mieszczą

Parówki są daniem, które wzbudza dużo wątpliwości odnośnie ich produkcji. Dlatego też ludzi można klasyfikować na ich zwolenników oraz przeciwników. Co kryje się w parówce i jak najwygodniej je przygotować?

Otóż jest wiele legend dotyczących zawartości mięsa w parówkach. Oczywiście większość z nich jest zwykłymi wymysłami. Wśród nich możemy bez wątpienia zaliczyć dodawanie do parówek wymion, włosów czy papieru toaletowego i trocin. Wprawdzie we wcześniejszych latach była głośna sprawa odnosząca się do wyżej wymienionych elementów, ale na obecne standardy odnalezienie produktu zawierającego celulozę (papier toaletowy) jest niezbyt prawdopodobna. Większa część dodatków jakie masarnie umieszczają w parówkach są pochodzenia zwierzęcego. Nie będziemy ukrywać, że jest to pierwszej jakości mięso. Zazwyczaj są to „resztki” zwierzęce takie jak tłuszcze, korpusy i kości karku. W tym przypadku należy bardzo uważać na oznaczenie MOM, czyli mięso oddzielone mechanicznie.

Naturalnie nawet najgorsze oznaczenia żywności nie odstraszą największych smakoszy parówek. Nie mniej jednak powinno się zajrzeć na zawartość parówki na odwrocie opakowania oraz kupić taki produkt, który posiada procentowo największą ilość mięsa.

Jeżeli żadne etykiety i kombinacje mięsno-podobne nas nie przestraszą i zdecydujemy się na ich zakup, warto poznać kilka prostych sposobów na przyrządzenie parówek. Pierwszą i jednocześnie naturalną metodą jest podgrzanie ich w gorącej wodzie. Jednak sposób ten zabiera trochę czasu, a w obecnych czasach, gdzie technologia nieustannie brnie do przodu, możemy skrócić czas oczekiwania. Parówki, ogólnie są produktem gotowym, więc ich przyrządzenie polega tylko na ich podgrzaniu. Do tego celu można użyć kuchenkę mikrofalową, która w szybki i prosty sposób sprawi, że „mięso” stanie się ciepłe oraz dobre. Jest to również bezpieczniejszy sposób, ponieważ nie mamy do czynienia z gorącą wodą i co ważne, mamy mniej naczyń do mycia. Parówki można także podsmażyć na patelni ale wówczas całkowicie zmienia się ich smak oraz nie wszystkim może to odpowiadać. Znany jest jeszcze jeden sposób, który jednak wymaga zakupu specjalnego sprzętu. Mowa tutaj o podgrzewaczu do parówek.

Najwygodniejszym sposobem na przygotowanie parówek jest chyba jednak podgrzanie ich w odpowiednim urządzeniu takim jak podgrzewacz do parówek. Aczkolwiek nie wszyscy chcą kupować tak drogi sprzęt. Dodatkowo wykorzystywany jest on bardziej do produkcji masowej ze względu na swoje gabaryty. Dlatego też podgrzewacz ten wykorzystywany jest w lokalach gastronomicznych i barach fast food-owych.

© 2014, emaks. All rights reserved.