FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Staropolskie imprezowanie, czyli jak wybrać odpowiedni lokal na biesiadę

restauracja Piekary ŚląskieW Polsce przyjęła się taka tradycja, że wiele imprez musi odbywać się w biesiadnym stylu. Muzyka z lat ’80 ubiegłego wieku, jedzenie ze swojskiej wędzarni, a do tego lokal przypominający starą karczmę, w której można zjeść dużo i smacznie. Przykładem może być na przykład restauracja Piekary Śląskie, gdzie króluje dziczyzna i dania z grilla opalanego drewnem.
Oczywiście to tylko przykład, a takich w Polsce można mnożyć, gdyż obecnie panuje trend na tworzenie starodawnych karczm. Na samym Śląsku jadąc od Bielska-Białej po Częstochowę mija się co najmniej kilkanaście wspaniałych karczm, gdzie serwowane są staropolskie specjały. W innych regionach Polski także można spotkać staropolskie restauracje, niemniej jednak mówiąc „biesiada” ma się na myśli staropolską, śląską biesiadę z muzyką regionalna i specjałami, których nigdzie indziej się nie dostanie. Nawet w telewizji często można zobaczyć różne relacje z koncertów biesiadnych. Tak jak już było wspomniane restauracja Piekary Śląskie to miejsce gdzie taką biesiadę można spokojnie urządzić. W sercu Śląska najlepiej przeżywa się tego typu imprezy. A to wszystko za sprawą tego niesamowitego klimatu.

Chcąc także zaprosić znajomych warto najpierw sprawdzić, czy wybrana przez nas restauracja czy karczma na prawdę ma taką biesiadną duszę. Czy wszystko co chcielibyśmy aby znalazło się na naszej imprezie będzie się dało przygotować. Nic dziwnego, że biesiada jest tak bardzo lubiana. W końcu to rodzaj naszej polskiej tożsamości. Niegdyś nie było muzyki elektronicznej, ludzie wszystkie biesiady grali na żywo i przy kuflu dużego piwa każdy bawił się do białego rana. Czy nie warto wrócić do korzeni? Czy nie warto raz jeszcze przypomnieć sobie jak to kiedyś było?

© 2013, pozycjaseo. All rights reserved.