FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Antykwariaty

antykwariat internetowyPrzez lata księgozbiory się powiększają, aż w końcu trzeba podjąć decyzję o sprzedaży części księgozbioru. Można zacząć sprzedawać samemu, lecz wiąże się to z problemem szukania chętnych, a wiele osób po prostu nie ma czasu na to.Z jakich powodów zatem antykwariaty internetowe to najlepsze miejsce na sprzedaż niepotrzebnych książek? Ich historia zaczyna się w XVII wieku, gdy w Holandii zaczęły powstawać punkty które umożliwiały sprzedaż literatury.
Antykwariaty
zaczęły pojawiać się we wszystkich większych miastach w Polsce. Zarządzali nimi pasjonaci, dla nich literatura była pasją, i to zamiłowanie można było zobaczyć. Antykwariaty zmieniały się razem z otaczającym światem, dostosowały się do nowego otoczenia i zainteresowań kupujących. W połączeniu z zamiłowaniem ludzi go prowadzących udanie się do antykwariatu było jak udanie się do innego świata, świata poezji i literatury. W dawnych czasach trzeba było do antykwariatu podjechać czy podejść, co trwało trochę czasu, dziś, w naszej zabieganej rzeczywistości dużo ludzi woli zobaczyć wszystko w internecie, nie wychodząc z domu.Duży kawałek obrotu używaną literaturą przejął internet, w sieci otworzyło się dużo antykwariatów.
Niektóre funkcjonują również w tradycyjnej postaci, traktując internet jako dodatkowe źródło handlu, a część funkcjonuje tylko wirtualnie. W dawnych czasach trzeba było do antykwariatu podjechać czy podejść, co trwało trochę czasu, dziś, w naszej zabieganej rzeczywistości dużo ludzi woli zobaczyć wszystko w internecie, nie wychodząc z domu.Duży kawałek obrotu używaną literaturą przejął internet, w sieci otworzyło się dużo antykwariatów. Niektóre funkcjonują również w tradycyjnej postaci, traktując internet jako dodatkowe źródło handlu, a część funkcjonuje tylko wirtualnie.

© 2011, AnkaJodko. All rights reserved.