FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Dbajmy o kondycje

Po naszych sylwetkach najszybciej widać jak bardzo zaniedbujemy naszą kondycję. Za dużo jemy i za mało się ruszamy a to prowadzi do tego, że coraz więcej z nas ma problemy z otyłością, chorobami krążenia lub zwyrodnieniami kręgosłupa, który poprzez osłabienie mięśni pleców, nie ma takiej sprężystości jak mieć powinien. Sport coraz więcej z nas ogląda na ekranie telewizora co jest o tyle niebezpieczne, że przykład z dorosłych, biorą często dzieci, one też coraz częściej swoją aktywność ograniczają do gier komputerowych.
To doprowadza do tego, ze nasze młode pokolenie rośnie coraz słabsze, coraz bardziej podatne na różne choroby i zwyrodnienia. Aktywny wypoczynek dzieci powinny sobie planować biorąc przykład z rodziców. Ważne jest również to by dzieci miały kontakt z rówieśnikami wtedy wspólnie z nimi chętniej bawią się w sposób, który skłania do ruchu i do biegania. W ten sposób dzieci również odkrywają w sobie zamiłowanie do sportu. Nic tak nie zachęca do ganiania za piłką jak rozbudzona chęć rywalizacji, czyli coś czego naszej drużynie narodowej brak.
Może jest to właśnie wynikiem tego, że tak małą uwagę przykładamy do rozpowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. W wielu mniejszych miejscowościach utalentowani potencjalni gracze są niezauważani, bo nie mają szans się wybić, rozwijać i pokazać osobom, które mogłyby pokierować ich karierami. Zresztą problem małego propagowania sportu dotyka każdej dyscypliny sportowej, ci utalentowani, którzy mogą sobie na to pozwolić, muszą wyjeżdżać za granicę by rozwijać swoje talenty lub w kraju inwestować w to swoje własne środki. Czy to sporty drużynowe czy indywidualne, wciąż jest u nas za mało osób, które mogły by zająć się karierami zawodników, którzy faktycznie w tych dyscyplinach mogliby osiągnąć wiele. Jest to szczególnie smutne w chwili, gdy nasza reprezentacja piłkarska po raz kolejny daje plamę na boisku.

http://www.modnecentrum.pl/?category_name=zdrowie

© 2011 – 2014, vestafox. All rights reserved.