FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kolekcje i antyki

Coraz więcej osób powraca do kolekcjonowania różnych, często zaskakujących przedmiotów. Znowu coraz więcej osób zbiera znaczki, monety a także obrazy, antyki, starodruki. Często takie zbieractwo wiąże się z gromadzeniem ogromnego majątku. Unikalne przedmioty, tak zwane białe kruki często mają ogromną wartość. Oprócz pasji jest to zatem doskonała lokata kapitału, takie rzeczy nigdy nie tracą na wartości i za nic mają światowy kryzys, zmiany na giełdzie czy też zapaść na rynku nieruchomości.
Często unikalne przedmioty są przez właścicieli czasem wypożyczane do muzeum, na wystawy. To tylko potwierdza wartość pojedynczego dzieła sztuki. Jednak w tym wszystkim nie chodzi przecież o pieniądze, a może nie tylko o pieniądze. Ważniejsze jest tu przede wszystkim samo zbieranie, zdobywanie wartościowych okazów do kolekcji. Często są znajdywane na różnych aukcjach, w antykwariatach ale bywają również tacy kolekcjonerzy, którzy poszukują unikalnych rzeczy po całym świecie, u prywatnych osób, które wielokrotnie sobie nie zdają sprawy z wartości danego przedmiotu.
Znaczki czy antyki, jedne i drugie mogą być warte majątek. Obecnie kolekcjonerstwo jest o tyle łatwe, że wiele informacji można znaleźć po prostu w internecie, to umożliwia prześledzenie historii przedmiotu lub wyszukać wzmianek o interesującej pozycji. Wiele osób za pewne byłoby zaskoczonych jak wiele osób cały sens swojego życia skupia na swojej kolekcji, którą systematycznie przez lata powiększa. Nie zawsze oczywiście są to bardzo wartościowe rzeczy, częściej są to rzeczy małej wartości, które zyskują dopiero wartość, gdy uzbiera się większą ilość. Wartość wtedy ma przede wszystkim pomysł na kolekcje i pasja włożona w jej stworzenie. Czasem coś co pozornie jest bezwartościowe, po latach staje się czymś niezwykłym.

© 2012 – 2014, vezyr. All rights reserved.