FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Auta i części do nich

Coraz więcej osób kupuje auta nowe, prosto z salonu. Jednak nadal są osoby, które jednak częściej decydują się na kupno auta dwu, trzy letniego, którego cena jest znacznie niższa ale nadal jest to auto w doskonałym stanie. Minusem takiego zakupu może być tylko fakt, że takie auto nie ma już gwarancji, przez to za każdą naprawę, płacimy z własnej kieszeni, co w przypadku aut dobrych marek, nie jest przyjemnością.
Przede wszystkim nowe części do samochodów są drogie, przy poważniejszych awariach, trzeba się liczyć z kosztami naprawy rzędu nawet kilku tysięcy złotych. W przypadku starszych aut można postawić na naprawę częściami używanymi. Części używane są na sklep.demot.pl często są prawie fabrycznie nowe, pozyskiwane z aut rozbitych, najczęściej są to więc części z aut nowych. Wiele komisów sprzedających takie części, na części z aut o bardzo małym przebiegu, oferuje gwarancje kilku miesięczna na takie części. Jednak aut dwu, trzy letnich raczej nie opłaca się naprawiać używanymi częściami.
Zakładając, że samochód ma nam służyć przez kilka lat, warto jednak naprawiać go częściami, które jednak zagwarantują nam, że za dwa, trzy lata nie nastąpi w aucie podobna awaria. Sam dostęp do auto części nie jest problemem, jest wiele punktów, które zajmują się dystrybucją części zarówno nowych jak używanych. Zakłady mechaniki pojazdowej po prostu zamawiają części u pośrednika i mają je przywożone na miejsce w określonym terminie. Nie jest to obecnie tak trudne jak kilka lat temu, obecnie zamówione części są dostarczane w zaledwie kilka godzin, najczęściej w ciągu 24 godzin od chwili złożenia zamówienia. Nie ma już tak, że części muszą być sprowadzane od producenta, czasem z zagranicy i trwa to kilka dni. Obecnie takie sytuacje nie mają prawa bytu, na wszystko jest określony czas. Normą jest również to, ze na nowe części jest oferowana gwarancja.

© 2011 – 2014, vezyr. All rights reserved.