FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Demontaż samochodów rozbitych

W czasach, gdy na naszych drogach dochodzi do największej ilości wypadków samochodowych w całej Europie, doskonale rozwijają się takie branże jak auto złom czytaj więcej, stacja demontażu pojazdów czy szrot samochodowy. Firmy o takiej specjalizacji zyskują na znaczeniu nie tylko ze względu na problem utylizacji i kasacji samochodów, ale również ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tanie części samochodowe, pozyskiwane w procesie rozbiórki aut.
Przede wszystkim rozwiązuje to problem aut powypadkowych, które w takich miejscach są skupowane i rozkręcane na części, te ich elementy, które są sprawne, zostają wystawione na sprzedaż na tak zwanym rynku wtórnym, natomiast reszta jest złomowana z przeznaczeniem na recykling. Takie działania rozwiązują nie tylko problem składowania uszkodzonych samochodów i ich utylizacji, ale umożliwiają odzyskanie wielu części do aut i ich dalszej eksploatacji.
Wyspecjalizowane zakłady typu auto złom czy stacja demontażu pojazdów, często przejmują na siebie problemy związane z dokumentacją i formalnościami urzędowymi, dzięki czemu właściciel auta pozbywa się nie tylko samochodu przeznaczonego do kasacji, ale również spraw związanych z kwestiami formalnymi. Zaświadczenie, które jest wystawiane w czasie kasacji auta, daje możliwość jego wyrejestrowania i często odzyskania nadpłaty OC. Poza tym, znosi problem opłat i problemu związanego ze składowaniem auta. Dobrze przeprowadzona kasacja pojazdów z reguły dla klienta kończy się na etapie sprzedaży uszkodzonego auta po cenie złomu, co jest korzystne chociażby dlatego, ze właściciel i tak uzyska odszkodowanie, a cena złomowania dodatkowo zasili jego konto.
Ceny złomu w ostatnich latach znacząco poszły w górę, że względu na to, że złom zaczęto poddawać w większym stopniu recyklingowi, najczęściej złom jest przetapiany na stal, ale i inne metale cieszą się w tej branży dużym zainteresowaniem. Szczególnie cenny jest złom metali rzadkich, takich jak miedź, mosiądz lub aluminium. Skup aut uszkodzonych zarabia więc na złomowaniu samochodów, i na sprzedaży części do aut, jednak należy pamiętać iż działalność taka coraz częściej wiąże się z dużymi kosztami. Odpowiednio wyposażona stacja demontażu pojazdów demot.pl to kwoty niebagatelne, a zgody i wymagania jakie taki punkt musi spełniać według prawa polskiego i unijnego, to problem z którym nie jedna firma nie była w stanie sobie poradzić. W kraju, gdzie dochodzi do tak dużej ilości wypadków, ważne jest jednak aby rozwiązanie problemu związanego z utylizacją samochodów było przeprowadzane sprawnie i nie obciążało skarbu państwa chociażby poprzez koszt składowania takich odpadów.

© 2017 – 2018, flashfox. All rights reserved.