FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Dobrodziejstwo części używanych

Coraz częściej na złomowiska trafiają auta na tyle poważnie rozbite, iż ubezpieczyciel uznał szkodę całkowitą i auto jest złomowane. Podobnie jak w wypadku aut, kilkunastoletnich, których się zwyczajnie właścicielowi nie opłaca już naprawiać, tak i w wypadku aut nowszych często szkody nie są aż tak olbrzymie, ale zwyczajnie dla naprawy serwisowej nie opłacalne, bo koszt naprawy przewyższył by wartość takiego samochodu. To wszystko sprawia, że obecnie kwitnie rynek części samochodowych, używanych, często pozyskanych z aut w miarę jeszcze nowych.


Złomowanie pojazdów obecnie polega w głównej mierze na tym, że z auta są wykręcane wszystkie części, które są jeszcze dobre, a na złom idą tylko te elementy, które są uszkodzone lub nie nadają się do zastosowania w innym samochodzie.

W ten sposób szroty czy nawet komisy samochodowe są miejscami, gdzie bez problemu możemy kupić używane części do samochodów, które będą w naprawdę dobrym stanie a ich cena korzystnie wpłynie na koszt naprawy samochodu. Części ( www.sklep.demot.pl ) z rynku wtórnego są najczęściej nawet dwa razy tańsze niż części nowe, nic więc dziwnego, że jest nimi takie zainteresowanie. Jest to o tyle obecnie opłacalne, że coraz mniej osób może sobie pozwolić na kupno nowego samochodu, więc zmuszeni są naprawiać ten, który mają.

Plusem w takiej sytuacji jest również fakt iż auta starsze nie podlegają już rygorystycznym wymogom serwisowym i w ramach własnej odpowiedzialności taka naprawa jest znacznie korzystniejsza finansowo. Inwestowanie w takich przypadkach w nowe fabrycznie części, jest wielką pomyłką. Wiele nowych części jest obecnie na tyle drogich, że dodając do tego koszty robocizny, staje się taka naprawa absurdalnie droga. Właściciel, którego stać na kupno lepszego auta niestety musi liczyć się też z większą odpowiedzialnością przy doborze części serwisowych. Jednak większość z nas tak czy inaczej korzysta z dobrodziejstwa części używanych. Coraz częściej jest tak, że na złom trafiają również auta praktycznie nowe, rozbite prawie doszczętnie czasem nawet w kilka dni po zakupie. Ocalałe części trafiają też na rynek części używanych, dlatego wcale nie jest powiedziane, że części używane są zdecydowanie gorsze od fabrycznie nowych, są bowiem wśród nich takie, które od tych nowych niewiele się różnią.

© 2018 – 2019, proad1. All rights reserved.