FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Odzysk części z aut rozbitych

Pomimo niewielkiego zmniejszenia się ilości wypadków na naszych drogach, jest ich i tak za dużo, stacje zajmujące się złomowaniem pojazdów powypadkowych mają pełne ręce roboty co nie napawa optymizmem. Niestety nasze drogi są jednymi z najniebezpieczniejszymi w Europie. Codzienne statystyki są przerażające, a w weekendy lub przy okazji różnych świąt, wygląda to jeszcze bardziej dramatycznie.
Z tego powodu jest tak duży ruch na rynku części używanych. Przede wszystkim  coraz więcej osób naprawiając auto po wypadku decyduje się na części używane, które są zdecydowanie tańsze niż te, fabrycznie nowe. A obecnie części samochodowe pozyskiwane z aut rozbitych, które nie nadają się do naprawy i dalszego użytkowania, są najczęściej sprzedawane po atrakcyjnych cenach przez właściwie każdy komis samochodowy. www.autorecenzje.pl Co ważniejsze, te części z reguły są w dość dobrym stanie, i ich funkcjonalność nie specjalnie odbiega od funkcjonalności części nowych. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób naprawiając auto, decyduje się na części używane.
Wiele komisów samochodowych jest obecnie połączonych ze stacjami demontażu pojazdów powypadkowych co znacząco ułatwia sprawę przepływu części do aut. Rozwój tego rynku naprawdę nikogo, kto śledzi statystyki wypadków na naszych drogach, nie dziwi. Pomimo  dużej ilości punktów zajmujących się taką działalnością, wciąż mają one pełne ręce roboty, wciąż przybywa aut uszkodzonych w wypadkach, ale również aut, które są w ogólnie dobrym stanie ale uległy awarii, której usunięcie, przewyższa wartość samochodu. Coraz częściej się zdarza, że złomowane z tego powodu są auta, które mają zaledwie kilka lat i stosunkowo niewielki przebieg. Samochody obecnie są dość tanie i coraz więcej osób stać na to by częściej zmieniać auto na fabrycznie nowe. W takich sytuacjach naprawy, szczególnie te kosztowne są po prostu nieopłacalne. Oczywiście osoby bardziej zapobiegliwe próbują takie auta po prostu odsprzedawać, lub też ci jeśli stan techniczny na to nie pozwala po prostu złomują. Części do aut zobacz tu: http//sklep.demot.pl pozyskane z takich aut mogą jeszcze długo służyć w innych samochodach.

© 2011 – 2014, vestafox. All rights reserved.