FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Zakup samochodu

Postęp cywilizacyjny zawsze fascynował, szczególnie motoryzacja i technika która się z nim wiąże. Obecnie jest to o tyle na czasie, że znacznie więcej się naprawia aut niż kupuje nowych, przez co zakres wiedzy przyswajanej przez nas w tym temacie chcąc nie chcąc jest coraz większy. W warsztatach samochodowych czy też w prywatnych garażach naprawiane są auta, które w krajach bardziej zamożnych trafiły by po prostu na złom.
Jedna u nas w kraju ich żywotność jest często znacznie wydłużana poprzez zabiegi reanimacyjne stosowane przez punkty serwisowe. Punkty typu szrot czy autozłom sprawdź cieszą się dzięki tym zabiegom nie słabnącym zainteresowaniem, a odzyskiwane tam części z samochodów powypadkowych często znajdują zejście „od ręki”. Tak więc chcąc zaoszczędzić coraz częściej bawimy się w poszukiwanie tanich części samochodowych, ponieważ te nowe kosztują tyle, że w wielu przypadkach naprawa nimi mogłaby przewyższyć wartość samochodu, co z wiadomych względów jest nieopłacalne. Chociaż dla naszych sąsiadów z za zachodniej granicy może to wyglądać jakbyśmy stali się pasjonatami używanych samochodów, to jednak względy ekonomiczne nie pozostawiają nam dużego wyboru.
Wysokie koszty zakupu i utrzymania nowych aut zniechęca nas często do ich zakupu, dodatkowo nowe auta bardzo szybko tracą na wartości, i pod koniec każdego roku salony samochodowe oferują promocje na auta, za które nie tak dawno płaciliśmy spore pieniądze. To wszystko sprawia że dla wielu z Nas dużo lepszą inwestycją są samochody używane, trzeba jednak uważać, by nie kupić auta które z przyczyn technicznych stanie się dla nas większym obciążeniem niż zakup nowego, czyli Tak więc najlepiej przed zakupem, sprawdzić dokładnie samochód u mechanika, wtedy będziemy mieć większe rozeznanie co kupujemy i ile do takiego auta w najbliższym czasie będziemy zmuszeni dołożyć.

więcej na http://www.demot.pl/page/index/title/ofirmie

© 2011 – 2014, vestafox. All rights reserved.