FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Zimowe drogi

Trudne warunki atmosferyczne zaobserwowane na naszych drogach w ostatnim czasie, spowodowały że wielu z Nas, miało spore problemy z dotarciem do miejsc docelowych. Poruszanie się własnym samochodem było równie uciążliwe jak korzystanie ze środków komunikacji miejskiej, stąd też paraliż komunikacyjny na Naszych drogach stał się już zjawiskiem do którego w ostatnim czasie zdarzyliśmy się już przyzwyczaić…
Jednak zmienne warunki pogodowe najmocniej chyba uderzyły w początkujących adeptów prawa jazdy, rozpoczynających przygodę z kursem lub szkoleniem na prawo jazdy kat B, czy nawet http://autokurs.eu prawo jazdy C. Wyjeżdżając na ulice w tym czasie, wielu z Nich musiało zmierzyć się nie tylko z nietypowymi warunkami pogodowymi, ale również ze specyfiką prowadzenia pojazdu w takich warunkach, oraz dość chaotycznymi zasadami ruchu, które w takich sytuacjach zaczynają panować na drodze. Dla początkujących kierowców, czynniki te stanowiły nie lada wyzwanie, zmuszając nie tylko samych kierowców, ale i instruktorów do wzmożonej czujności podczas szkolenia. W wypadku szkoleń na prawo jazdy C, kierowcy mają już za sobą znajomość prowadzenia samochodu osobowego, dzięki czemu zasady zachowania pojazdu na śliskiej nawierzchni są im ogólnie znane, dzięki temu znacznie łatwiej jest im przewidzieć pewne konsekwencje zachowania się pojazdu na drodze. Oczywiście przesiadając się do pojazdów o większej dopuszczalnej masie całkowitej, jaka obowiązuje w przypadku szkolenia na prawo jazdy C, trafiają Oni na zupełnie nowe problemy z którymi w wypadku trudnych warunków atmosferycznych przychodzi im się zmierzyć. W wypadku szkoleń na prawo jazdy kat B, sytuacja jest chyba znacznie trudniejsza z punktu widzenia samego ucznia. Choć jest On wspomagany wiedzą i doświadczeniem instruktora, to jednak brak odpowiedniego doświadczenia samego kierowcy, oraz większy stres występujący przy takiej pogodzie, ma znaczący wpływ na sam proces jazdy w tak trudnych warunkach.
Należy jednak pamiętać iż przyszli kierowcy którzy zdecydują się na szkolenia w tak trudnych warunkach pogodowych, i konsekwentnie przy współpracy z instruktorem stawią im czoła, będą w znacznie większym stopniu przystosowani do poruszania się w ruchu drogowym, dysponując przy tym na pewno większymi umiejętnościami.

© 2010 – 2014, vestafox. All rights reserved.