FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

O czym pamiętać przy wynajmie apartamentu

Zawierając umowę wynajmu należy wcześniej sprawdzić co tak naprawdę wynajmujemy. Czy pomieszczenie do którego się udajemy by w nim zamieszkać będzie miało wszelkie udogodnienia, czy będą one dostępne dla nas, jak bardzo spełniają one nasze oczekiwania – i tym podobne szczegóły które jednak są bardzo ważne jeśli naprawdę chcemy się nie zawieść na ofercie która przedstawił nam wynajemca.

Opłata jaką wnosimy wynajmując dany lokal zawierać powinna także korzystanie z mediów: elektryczności, ciepłej wody, gazu (jeśli jest), telefonu, zsypu – lub regularnego wywożenia śmieci. Apartament powinniśmy też sprawdzić pod kątem tego czy gwarantuje nam to miejsce względny spokój i ciszę – o ile oczywiście na tym nam zależy, dostęp do komunikacji miejskiej, oraz inne wygody już w zależności od naszych potrzeb. Apartament to znaczna wygoda dla najemcy.

Wielu którzy najmują apartamenty zapominają jednak o konieczności utrzymania ich w należytym stanie – takim jak zastali przychodząc do danego apartamentu. Mieszkając w apartamencie pamiętać należy o tym aby oddać go takim jakim był kiedy się do niego wprowadziliśmy. Apartament zostawiamy zawsze w takim stanie w jakim był na początku.

Przeciwne zachowanie przynosi nam wstyd – a poza tym staje się powodem do oskarżenia nas o niegospodarność i niszczenie lub uszkadzanie czyjegoś mienia, bo przecież apartament który wynajmujemy stanowi własność wynajemcy,my zaś – jesteśmy najemcami, czyli osobami które na mocy umowy wynajmu użytkują czasowo to pomieszczenie.

Apartament który użytkujemy dzisiaj, wynajemca może jutro odnająć komuś innemu, lub przeznaczyć na jakiś inny cel, więc nie narażajmy go na zbędne wydatki pod postacią remontów i sprzątania tego co sami żeśmy „nabroili”. Zostawmy dobre świadectwo po sobie. Apartamenty stają się obecnie ciekawszym rozwiązaniem w porównaniu z mieszkaniem w hotelach gdzie bywa ciasno, głośno i skazani jesteśmy często na przypadkowy pokój.

W apartamencie możemy sami wybierać – i być zadowolonymi, tak więc nie należy pogarszać sytuacji nierozważnymi działaniami. Stąd zatem powyższe rady które – jak sądzimy – przydadzą się niejednemu najemcy lokalu w apartamencie. Dobrze czasem bowiem uczyć się nie na własnych – lecz na cudzych, już przez kogoś kiedyś popełnionych błędach i nieprawidłowościach.

© 2013, apgreff. All rights reserved.