FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Wieczny nałóg

rzucaniePalenie papierosów (tytoniu) jest jednym z najstarszych i nadal istniejących ludzkich nałogów. Tytoń pojawił się w piętnastym wieku, dzięki Indianom i kolonizacji. Wtedy też pojawiły się pierwsze problemy z odstawieniem tytoniu. W XXI wieku ludzie nadal nie radzą sobie z odejściem od nałogu i szukają wciąż nowego i pewnego sposobu, na rzucanie palenia.

Medycyna alternatywna

Wraz z rozwojem techniki równolegle rozwija się medycyna alternatywna (zwana również paramedycyną czy medycyną naturalną). Jest to rodzaj leczenia przypadłości ludzkich za pomocą ziół, hipnozy, masaży (różne rodzaje: od masaży stopami poprzez ciepłymi kamieniami), bioenergii czy nakłuwaniu ciała igłami. Terapeuci radzą i oferują szeroką gamę metod pozwalających rzucić palenie. Ceny pojedynczych sesji nie należą do najtańszych, a na wizyty trzeba troszeczkę poczekać. Wielu nałogowców korzystało niejednokrotnie z tych metod, by uwolnić się od uzależnienia- niestety w dużej większości nie pomogły wcale, bądź efekty były krótkotrwałe.

Nikotynowa Terapia Zastępcza

Kolejnym sposobem na rzucanie palenia jest Nikotynowa Terapia Zastępcza. Oferuje ona zastępcze środki uzupełniające zapotrzebowanie na nikotynę, bez potrzeby sięgania po papierosa i inhalowania środkami trującymi. Możliwości znalezienia odpowiedniego substytutu dla siebie są duże. Na rynku można otrzymać gumy z nikotyną, plastry, pastylki i tabletki podjęzykowe, a także inhalatory. Zawartości nikotyny są zróżnicowane, więc osoba uzależniona może zmniejszać lub zwiększać dawki w zależności od potrzeb. Ta metoda rzucania nałogu jest oceniana przez użytkowników jako dobra. Ceny tych środków są nieduże w porównaniu z medycyna alternatywną, jednak według ogólnej opinii palacze często wracają do swojego nałogu.

E-papieros a rzucanie palenia

Od kilku lat niezmiennym liderem w sposobie: jak rzucić palenie- jest elektroniczny papieros. To urządzenie przypominające zwykłego papierosa (użytkuje się go również podobnie), jednak nie posiadającego w sobie żadnych substancji smolistych i toksycznych, czyli szkodliwych dla zdrowia. Podczas użytkowania zachodzi proces podgrzewania (nie spalania) w e-papierosie i płyn wypełniający wnętrze zmienia się w parę wodną z zawartością nikotyny, którą można inhalować do organizmu. Ceny zestawu są umiarkowane, po rocznym użytkowaniu można zaoszczędzić nawet do 2500 złotych. Zaś opinie ludzi wydają się być jednogłośne- e-papieros świetnie sobie radzi w imitacji pierwowzoru i zasługuje na ocenę bardzo dobrą.

© 2013 – 2014, pawel1. All rights reserved.