FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Czy yerba mate jest zdrowa?

yerba mateOstatnio właśnie takie przewrotne pytanie zadała mi znajoma osoba, która widziała, jak przygotowuję sobie kubek yerba mate. Przyzwyczaiłam się do pytań o to, co takiego piję i właściwie po co to robię. Jednak zupełnie zaskoczyło mnie pytanie o to, czy tym nieznanym powszechnie naparem z ostrokrzewu paragwajskiego nie psuję sobie zdrowia.

Pytanie się wydaje jeszcze dziwniejsze, jeśli zdajesz sobie sprawę, jakie naprawdę jest działanie mate. W końcu obecnie jest ona uważana za jeden z najbardziej zdrowych napojów. Poleca się jej picie nie tylko dla przyjemności i ze względu na właściwości pobudzające yerba mate. Według naukowców – mate powinniśmy pić dla zdrowia. Co więcej – często bywa ona wręcz nazywana naturalnym suplementem diety. W końcu w jej skład wchodzi wiele składników, a picie jej dostarcza nam większości niezbędnych witamin i minerałów. Można zatem w taki dość przyjemny i całkowicie naturalny sposób odżywić nasz organizm.

Coraz więcej badań wskazuje także na inne właściwości yerba mate. Do działań mate można zaliczyć zatem także działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Może ona także w świetny sposób pomagać nam w przeciwdziałaniu raka.

Często odnoszę wrażenie, że naukowcy sami nie dowierzają otrzymywanym wynikom badan nad yerba mate. Właśnie z tego względu tych badań pojawia się coraz więcej, a mate niezmiennie pozytywnie zaskakuje.

Jeśli zatem i Ty zastanawiałeś się, czy jest sens picia yerba mate i czy będzie to miało korzystny wpływ na Twoje zdrowie – odpowiedź jest prosta. Yerba mate zdecydowanie jest dla tych osób, które chcą pomóc swojemu organizmowi zachować zdrowie i energię. Póki co nie znaleziono żadnego innego napoju, który działałby na nasze zdrowie lepsze (pomijam oczywiście picie niegazowanej wody mineralnej).

© 2013, marlena. All rights reserved.