FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Wiadomości region wschodni

Wojenne gry

Jego słowa potwierdza jeden z pomysłodawców festiwalu Adrian Łobacz ze Stowarzyszenia Noodles Stage. – Miłośnicy sportów airsoftowych dobrze znają józefowskie kamieniołomy i bardzo sobie je cenią. Dlatego postanowiliśmy wyjść z taką inicjatywą – dodaje Łobacz.
Combat Rock Festival, bo tak nazwano weekendowa zabawę w Józefowie, rozpocznie się w piątek 9 września i potrwa do niedzieli 11 września. W piątek i sobotę będą się odbywać rozgrywki airsoftowe, w których mogą wziąć udział osoby dorosłe lub 16-latkowie, którzy będą mieć pisemną zgodę rodziców. Wystarczy do najbliższego czwartku 8 września wysłać zgłoszenie i zdjęcie, które będzie potrzebne do przygotowania identyfikatora, na adres: combat-festiwal@gmail.com. Organizatorzy zapewniają uczestnikom ciepły posiłek i nocleg.

Zawody będą się odbywać na ściśle określonym terenie, ale publiczność będzie je mogła obserwować z bezpiecznej odległości. Gry zakończą się w sobotnie popołudnie, a wieczorem „kibice” i uczestnicy festiwalu będą się bawić przy muzyce rockowej. Na „Scenie pod sosnami” na placu przy szkole podstawowej w Józefowie zagrają: Kali-Gula, Disperse, Myli Ludzie, Walkiria, 4 Minutes i GAT.

Koncerty rozpoczną się o 19.00, ale już od 15.00 organizatorzy zapraszają do korzystania z innych atrakcji. Chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy paintballowej, obejrzeć pokazy modeli latających, a także pokazy sztuk walki w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Zamościa. Wojowie z XVII wieku zapowiadają, że zademonstrują m.in. jak się włada białą bronią, strzela z armat i… gotuje grochówkę.

Szczegółowe informacje na temat organizowanego po raz pierwszy festiwalu można znaleźć na stronach: www.ejozefow.pl i www.combat-festival.pl.

© 2011, fason13. All rights reserved.