FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Black Friday – największe okazje zakupowe!

Planując w nadchodzącym czasie zakupy, warto oznaczyć sobie w kalendarzu datę 24 listopada, to właśnie na ten dzień przypada obecnie coroczny Black Friday, czyli czarny piątek zakupowy. Choć zwyczaj wielkich wyprzedaży nie jest Polskim pomysłem i przyszedł do nas z zagranicy, to jednak mimo wszystko bardzo dobrze się przyjął i z roku na rok jest z coraz większym rozmachem obchodzony.

Oczywiście pomysł osławionego już Black Friday przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie dzień ten obchodzony jest już od lat z olbrzymim rozmachem, oferując klientom niewyobrażalne obniżki cen na wiele produktów. Zresztą przywykliśmy już oglądać rozmaite transmisje ze sklepów w których wyczekujący nocami klienci szturmują wejścia do swoich ulubionych sklepów, i wręcz wyrywają sobie z rąk najatrakcyjniejsze towary.

Mimo iż Black Friday stał się tak rozpoznawalnym symbolem przedświątecznych zakupów i wielkich promocji, historia jego powstania jest osnuta wieloma opowieściami i bardziej lub mniej wiarygodnymi legendami, nadając mu pewnej tajemniczości. Jednak w naszych Polskich realiach dzień wielkich wyprzedaży kojarzy się konsumentom głównie z dużymi oszczędnościami, i to właśnie z tego powodu wielu z nich oczekuje na niego przez cały rok. Ze względu na zbliżające się Święta, Black Friday daje też wielkie możliwości tym którzy planują zrealizować nieco wcześniej zakupy pod choinkę, dlatego też przez wielu  dzień ten uznawany jest za początek Świątecznej gorączki zakupowej.

Podsumowując, Black Friday to dzień w którym zyskują zarówno konsumenci dokonujący zakupów po bardzo atrakcyjnych cenach, jak i sklepy które dzięki tak olbrzymiemu zainteresowaniu mogą zyskać na reklamie. Warto więc zaplanować sobie w tym terminie więcej czasu, gdyż być może uda nam się coś bardzo atrakcyjnie kupić, i dzięki temu sporo zaoszczędzić.

© 2017, admin. All rights reserved.