FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kursy windsurfingu jako aktywny wypoczynek na wakację.

http://blog.e-windsurfing.pl/wp-content/uploads/2012/12/wpis.jpgNasza zgrana paczka składała się głównie z chłopaków, jednak zawsze kiedy planowaliśmy wyjazd przyłączały się do nas dziewczyny. Przez sezonów zimowych jeździliśmy głównie na narty. W zasadzie w zimie trudno było coś innego wymyślić. To chyba najpopularniejsza forma spędzenia ferii zimowych jaką znaliśmy, i jaką preferowaliśmy. Wakacje każdorazowo były dla nas eksperymentem. Na pierwszy wyjazd letni wybraliśmy spływ jakami rozpoczynający się na roztoczu, kończący się na wielkich jeziorach mazurskich. Przez czternaście dni płynęliśmy w wąskich, ciasnych i mokrych od zewnątrz i wewnątrz kokpitu kajakach.Nocowaliśmy w namiotach na dziko rozbitych na brzegami pokonywanych rzek. Mieliśmy również za sobą wyprawę rowerową do Pragi. Warunki jednak nie za bardzo przypadły nam do gustu. Dlatego na te wakacje postanowiliśmy zorganizować coś bardziej stacjonarnie. Oczywiście musiało to być coś ekstra.
Piotr znalazł w sieci specjalną ofertę dla studentów. Przygotowała ją szkoła windsurfingu którą swoją bazę szkoleniową prowadziła w Krynicy Morskiej.  Dziewczyny, które nie chętnie zabieraliśmy ze sobą na tego typu wypady w zasadzie od razu zdecydowały się na kursy windsurfingu, Ja z Piotrkiem też byłem za, jednak część ekipy nadal się wahała. Oprócz nauki na desce była możliwość skorzystania z nauki puszczania dużego latawca. Jest to w miarę nowy sport który rozwija się bardzo prężnie, nie tylko w kraju ale przede wszystkim za granicą. Kitesurfing na olimpiadzie letniej ma zastąpić znaną klasę RSX. Tak więc Ostatecznie całe bez wyjątku grono męskie zdecydowało się na kursy kitesurfingu. Szkółka windsurfingu miała plan szkolenia przygotowany tak, aby ci którzy zdecydowali się na windsurfing na wodzie nie mieli możliwości zderzyć się z kite surfing-owcami.
Pierwsze zajęcia ze skrzydłem odbywały się w zupełnie innym miejscu niż lekcje na desce. Co zapewniało wszystkim uczestnikom szkolenia pełne bezpieczeństwo. O Komfort psychiczny uczniów na wodzie dbał ratownik na motorówce. Dzięki tym wszystkim uregulowanym procesom wszyscy cało i zdrowo wróciliśmy do domu.

© 2013 – 2014, e-windsurfing. All rights reserved.