FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Muzeum figur woskowych w Amsterdamie

Muzeum figur wojskowych Madame Tussaud w Amsterdamie nie trzeba chyba nikomu specjalnie polecać. Jest to miejsce w którym każdy może zobaczyć woskowe figury wiele postaci historycznych ale i współczesnych, a nawet jeszcze żyjących znaczących osób. Wielu ludzi zna te postacie tylko z pierwszych okładek gazet czy telewizji i nie będzie miała szansy spotkać ich w normalnych warunkach, więc zrobienie sobie zdjęcia ze znanymi sportowcami, celebrytami czy rodzinami królewskimi albo samym królem rock’n’rolla Presleyem może być ciekawą pamiątką.

Godnymi polecenia eksponatami są figury przedstawiające holenderską rodzinę królewską z Królową Beatrix i jej babcią Królową Wilhelminą, księżna Dianą. Wśród sportowców można sobie zrobić zdjęcie z piłkarzami, jest tu Ronaldinho, David Beckham czy Rafael van der Vaart, a także kolarz Lance Armstrong. Z innych postaci spotykamy tu Madame Tussaud i Palbo Picasso oraz Alberta Einsteina, także każdy znajdzie tu kogoś z kim warto zrobić sobie pamiątkową fotografię nawet z Barackiem Obama.

Muzeum figur położone jest na placu Dam, w niedalekim sąsiedztwie Pałacu królewskiego, kościoła Nieuwe Kerk i domu towarowego Bijenkorf. Samo zwiedzanie ekspozycji nie trwa długo i średnia wizyta trwa godzinę i piętnaście minut, także jest to dobra i nieaprobująca propozycja na miłe spędzenie chwilki wolnego czasu. Ale niestety jest to miejsce oblegane przez turystów, także trzeba zawsze się liczyć z ewentualną kolejką przed wejściem. Chociaż rzadko się zdarza aby w kolejce trzeba było czekać dłużej niż dwadzieścia minut. Muzeum figur woskowych przystosowane jest do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

© 2013, alek. All rights reserved.