FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Pomoc dla osoby w podeszłym wieku

Close-up of a senior woman wearing headphones and smiling with a

Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma trudnościami. Zazwyczaj nie są w stanie robić tyle co kiedyś. Wynika to przede wszystkim z pojawiających się problemów zdrowotnych – ze słuchem, wzrokiem, chodzeniem. Osoby starsze mają coraz mniej siły. Szczególnie jeżeli poważnie chorują. Taka sytuacja negatywnie wpływa też na stan emocjonalny. Dlatego osoby starsze potrzebują szczególnej pomocy i opieki.

Jaka pomoc jest potrzebna?
Szczególnie ważna jest pomoc i wsparcie ze strony rodziny. Taka pomoc będzie obejmowała wykonywanie pewnych codziennych prac. Osobom starszym trzeba zrobić zakupy, pomóc w sprzątaniu, gotowaniu, zawieźć do lekarza czy pomóc w załatwieniu innych spraw. Poza tym osobie starszej trzeba okazywać zainteresowanie, cierpliwość i życzliwość. Trzeba je zapewniać o tym, że są kochane i potrzebne. Dlatego należy poświęcać im czas.
Nie zawsze jednak rodzina jest w stanie zapewnić odpowiednią opiekę. Czasem mają oni wiele własnych obowiązków i zadań. Poza tym niektóre osoby starsze wymagają całodobowej opieki ze względu na swój stan zdrowia. Co wtedy należy zrobić?
Znajdźmy profesjonalną opiekunkę
Wiele osób decyduje się na zatrudnienie opiekunki dla osoby starszej. Czasem można skorzystać z pomocy firm, które świadczą takie usługi. Często jednak szukamy opiekunki samodzielnie. Zależy nam na tym, by była to osoba doświadczona oraz odpowiedzialna. Praca opiekunek dla osoby starszej jest bardzo wymagająca. Dlatego wybór takiej osoby musi być odpowiednio przemyślany.

© 2013, marcin245. All rights reserved.