FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Praca i Nasze CV

Wiele osób poszukując pracy, zastanawia się dlaczego akurat ich aplikacje pozostają bez odpowiedzi. Przede wszystkim wiele ogłoszeń, które pojawiają się na rynku, wcale nie jest ofertami pracy, jest to jeden ze sposobów reklamy firmy. Niestety jest to obecnie coraz częstsze, szczególnie wśród ofert spotykanych w internecie. Jednak to nie jedyny powód, dla którego nasze aplikacje mogą przechodzić bez echa.
Wiele z CV jest po prostu napisane w taki sposób, że z miejsca trafiają do kosza. Często nie są dostosowane pod ofertę  pracy, o którą się staramy. Każda praca lub oferta pracy wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli wszędzie będziemy wysyłali jedno CV razem z często szablonowym listem motywacyjnym, nie wiele uda się nam osiągnąć w tej materii. Często jest również tak, że zwyczajnie, firma zdążyła już powiększyć zatrudnienie, zanim nasza aplikacja do niej trafiła.
Dlatego szukać trzeba do skutku i nie zniechęcając się, z tym, że warto lepiej dobierać CV do stanowiska, na które aplikujemy. Warto zorientować się wcześniej jakie zalety i umiejętności są ważne dla danego stanowiska. Wtedy zwiększamy swoje szanse eksponując odpowiednio właśnie te nasze zalety charakteru oraz elementy doświadczenia.
Poszukiwanie pracy to przecież w zasadzie nic innego jak skuteczne reklamowanie siebie w taki sposób, by zdobyć zainteresowanie swoja osobą w oczach przyszłego pracodawcy. Tylko odpowiednie zareklamowanie swoich zalet, może przynieść nam sukces w postaci upragnionego etatu. W czasach, gdy o atrakcyjny zawód coraz trudniej, warto się umieć reklamować, gdy szansa na takowy się nam pojawi. W drodze do realizacji marzeń, chociażby o wymarzonej pracy, nic nie powinno nas powstrzymywać. Dlatego warto sięgać po wszelkie dostępne środki, by realizacja była możliwa.

© 2011 – 2014, vestafox. All rights reserved.