FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Hotele i turystyka

Turystyka obecnie ma wiele obliczy, po luksusowymi ośrodkami, zarówno letnimi jak i nastawionymi na sezon zimowy, dużym zainteresowaniem cieszą się ośrodki agroturystyczne. Chodzi tu przede wszystkim o agroturystykę letnią. Motele i pensjonaty agroturystyczne są przede wszystkim dla osób propagujących zdrowy tryb życia. Tu wszystko jest zgodne z naturą, z ciszą i spokojem. Najczęściej do jedzenia podawane są tylko produkty ekologiczne, cześć z własnego chowu gospodarstwa agroturystycznego.
W zasadzie agroturystyka zobacz www.superurlop.eu to nic innego jak nowoczesne wczasy na wsi. Kiedyś na wieś przyjeżdżali letnicy, dziś przyjeżdżają osoby poszukujące ekologicznego odpoczynku. Zmieniała się po prostu tylko nazwa i w niewielkim stopniu otoczka takich rozwiązań. Gospodarstwa agroturystyczne są przede wszystkim większe, dostosowane pod wymagania wczasowiczów. Najczęściej są takie gospodarstwa zakładane w miejscowościach ciekawych pod względem krajobrazu, najwięcej jest więc ich na mazurach, na Kaszubach czy w górach. Współczesne kwatery prywatne to po prostu bardzo rozwinięta infrastruktura turystyczna w rejonach, gdzie wciąż jest rzadkie zaludnienie, gdzie jest dużo przestrzeni bez większej ingerencji człowieka.
Wiele regionów o wysokim bezrobociu, szczególnie na kresach wschodnich mogłoby się spokojnie zacząć utrzymywać z agroturystyki, które jest tak modna obecnie. Szkoda, więc, że te biedniejsze a przecież ciekawie ulokowane gminy wciąż nie biorą pod uwagę takich rozwiązań. Tym bardziej, że agroturystyką interesują się osoby zamożne, które są skłonne naprawdę dużo płacić za ciszę i wiejskie życie przez chociaż kilka dni. Luksusów nie oczekują, bardziej zależy im na obecności zwierząt gospodarskich, przestrzeniach zielonych, gdzie można jeździć konno czy chociażby spacerować.

© 2012 – 2014, proveve. All rights reserved.