FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Spodziectwo i Stulejka u Dzieci

Wada wrodzona u dziecka, jest zawsze ogromnym szokiem dla rodziców. Wiele wad jednak udaje się skutecznie wyleczyć, już w pierwszych latach dziecka. Tak jest w przypadku wady takiej, jak spodziectwo. jest tutaj Jest to wada narządów płciowych u chłopców, często dotycząca również układu moczowego. O tym, że nasze dziecko zostało taką wadą dotknięte, dowiadujemy się najczęściej już po porodzie. Nie powinniśmy więc zwlekać z konsultacją specjalisty.

Lekarz specjalista właściwie zdiagnozuje wadę i jej stopień, oraz określi sposoby leczenia. Urolog dziecięcy http://argam.pl/medycyna/leczenie-urologiczne-u-dzieci/ powie nam, na ile wada jest poważna, jak może wpływać na życie dziecka, jak szybko trzeba ją operować, gdy jest zaawansowana. Z podjęciem leczenia nie warto zwlekać. Po pierwsze, wada może wpływać na komfort i rozwój dziecka, po drugie, starsze dziecko będzie wiązało z leczeniem nieprzyjemne wspomnienia. To dlatego, większość tego typu wad operuje się już w pierwszych latach życia dziecka. Zresztą, im wcześniejsze leczenie, tym łagodniej i szybciej przebiega proces gojenia. Łatwiej zmienia się opatrunki niemowlęciu, niż dziecku, które się wyrywa, krzyczy i płacze, świadome tego, jak nieprzyjemne są to zabiegi.

Leczenie spodziectwa przebiega najczęściej etapami, czasem mogą występować powikłania, takie jak stulejka http://urologdzieciecy.com/rr,2,stulejka.html , która ujawnić może się w kilka lat po wyleczeniu. Lepiej zatem, by dziecko nie pamiętało czasów leczenia, samo usunięcie stulejki będzie dla niego sporym obciążeniem. Trzeba pamiętać, że wszystko dotyczy bardzo delikatnej sfery ciała. Dla dorosłego, jest to trudny temat, a co dopiero dla kilkuletniego dziecka, które nie do końca potrafi zrozumieć, dlaczego leczenie jest konieczne. Szczególnie, że proces leczenia wiąże się z nieprzyjemnymi czynnościami, pieczeniem a nawet bólem.