FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Urlop czy wczasy

Coraz więcej osób myli pojęcie wczasów i turystyki. Często nasi znajomi opowiadają jak to w wakacje wyjeżdżali do egzotycznych krajów a gdy spróbujemy się od nich czegoś dowiedzieć o tym jak tam żyją zwykli ludzie, nie będą nam potrafili na to odpowiedzieć ponieważ okazuje się, że ich turystyka skończyła się na podróży z lotniska do ośrodka wczasowego z którego później już nie wychodzili.
Gdy zależy nam na prawdziwym wyjeździe turystycznym musimy albo sami sobie taki wyjazd zorganizować albo poszukać jednego z nielicznych biur podróży, które nam coś takiego zaoferuje. Chodzi tu o taki wyjazd, gdzie będziemy mogli poznać z bliska kulturę kraju, jego zwyczaje i zabytki. Wyjazdy do ośrodków wypoczynkowych to zwykłe wczasy, równie dobrze mogły by odbywać się w ośrodku na terenie naszego kraju, i z prawdziwą turystyką mają niewiele wspólnego. Nie ma w tym niczego niezwykłego, standardy naszych nielicznych ośrodków wczasowych są zbliżonych do tych oferowanych przez kraje tak chętnie odwiedzane przez naszych wczasowiczów.
Prawdziwy turysta zresztą i w naszym kraju znajdzie duże miejscowości atrakcyjnych turystycznie, przede wszystkim warte uwagi są różnorodne ruiny zamków, miasta z dużą liczbą zabytków, szczególnie takich wokoło których krąży duża ilość legend i nieprawdopodobnych historii. Urlop warto spędzić więc w takich miejscach jak między innymi Kazimierz czy Sandomierz. Nie dość, że okolica bardzo malownicza to i historia tych miejsc imponująca. Warto łączyć wypoczynek ze zwiedzaniem i poznawaniem tajemnic danego miejsca, takie wczasy na pewno na długo utkwią nam w pamięci. Poleżeć na leżaku możemy równie dobrze na własnym balkonie w czasie wolnym od pracy, nie trzeba na to przeznaczać urlopu, na który przecież tak ciężko i długo pracowaliśmy. Zróbmy coś co zapadnie na dłużej w naszą pamięć.

© 2017 – 2019, proad1. All rights reserved.