FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Czyszczenie dachu – usuwanie brudów

Czyszczenie dachu jest to proces usuwania brudu, glonów i mchu z dachu. Może ono przedłużyć okres dachu zdolność do działania. Brud i mech często osiadają na tych częściach dachu, które są zacienione, i w konsekwencji mogą skrócić długość życia dachu. Obecność sadzy, brudu, lub biomasy może mieć wpływ na to jaka ilość światła słonecznego jest absorbowana przez dach, a tym samym na to jaką ilość ciepła budynek jest w stanie pochłonąć.

Czyszczenie może być wykonane z zastosowaniem wybielacza lub octu, oraz różnych innych środków czyszczących lub chemicznych. Dachowe urządzenia czyszczące w procesie czyszczenia używają strumienia wody pod wysokim ciśnieniem i szczotek obrotowych. Istnieją urządzenia czyszczące dachy, które mogą zminimalizować rozprzestrzenianie materiałów promieniotwórczych w powietrzu i innych szkodliwych materiałów, takich jak azbest.

Specjalistyczna technologia działania została zaprojektowana tak, aby ułatwić czyszczenie dachów. Jeżeli chodzi o czyszczenie dachówek Poznań jest miastem, które oferuje usługi wielu firm. Dachy różnią się znacznie między sobą pod względem materiału z jakiego zostały wykonane, a także kształtem oraz typem konstrukcji. W zestawieniu z dachem wykonanym z cementowej dachówki, ceramiczne pokrycie jest bardziej wytrzymałe na zabrudzenia, oraz złe warunki atmosferyczne. Technologie czyszczenia są dosyć różnorodne – pokrycia można czyścić zasadowymi i kwaśnymi substancjami, z kolei do mycia dachówek kwasów używać nie należy.

Dachy mogą zostać zabrudzone w rozmaity sposób. Może to być sadza lub zabrudzenia komunikacyjne z układu wydechowego pojazdów. Czasami można również spotkać się ze zniszczeniami dachów spowodowanymi złymi warunkami atmosferycznymi, oraz obecnością w sąsiedztwie domu dużych ośrodków przemysłowych – opady z kominów fabrycznych w istotny sposób powodują zanieczyszczenia, które występują w postaci sadzy oraz innych szkodliwych elementów.

Szczególnym i bardzo zdradliwym zagrożeniem dla dachówek są mchy oraz innego rodzaju porosty, które by utrzymać się przy życiu muszą magazynować wodę. Owo połączenie wody, oraz mchów czy porostów staje się najczęstszą przyczyną erozji dachówki, a oprócz tego w okresie zimowym woda staje się przyczyną mikropęknięć. Na cementowej dachówce mech wżera się w jej substancję i staje się przyczyną rozpadania się dachówki.

© 2013 – 2015, apgreff. All rights reserved.