FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Kuchnia i zaplecze w restauracji

Otwierając własną restaurację bardzo często chcemy wypełnić wszystkie normy narzucane przez sanepid. Dlatego też musimy przejść przez masę przepisów oraz pism jakie wyznaczają urzędy. Jakie są to wymagania?

Otóż najistotniejsze, w takich lokalach gastronomicznych jest zaopatrzenie kuchni i pomieszczenia gospodarczego. To przede wszystkim od sprzętów, na których przyrządzane są dania, zależy powodzenie lokalu. Sprzęty do chłodzenia, stoły gastronomiczne i sprzęty przeznaczone do gotowania na równi z dobrym szefem kuchni oraz świeżą żywnością pozwoliły osiągnąć sukces nie jednemu właścicielowi. A w jakie sprzęty najlepiej zainwestować?

Na początku, każdy właściciel musi zwrócić uwagę na jakość wykonania danego produktu. Przykładowo, stoły gastronomiczne powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. W ten sposób będą nie tylko solidne, ale również będą spełniać wszystkie normy sanitarne. Stal szlachetna jest znakomitym tworzywem gdyż zabezpiecza stoły gastronomiczne przed niekorzystnym działaniem wody, a co za tym idzie korozją. Jednocześnie jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu wszelkie uszkodzenia mechaniczne nie są większym problemem. Jest to bardzo ważny aspekt ponieważ jak wiadomo, na tych meblach najczęściej szatkowane są produkty, czy stawiane gorące garnki.

Bardzo często nie tylko stoły gastronomiczne wykonane są ze stali nierdzewnej. W związku z jej niezwykłymi cechami nadaje się także jako tworzywo do wszelkich sprzętów chłodniczych jak lodówki oraz zamrażarki. Jest idealna także to piecyków, mikrofalówek oraz opiekaczy. Zastosowanie stali jest naprawdę szerokie, a jej prosty sposób czyszczenia dodatkowo przemawia na korzyść. W ramach ciekawostki można dodać, że większość właścicieli lokali gastronomicznych znacznie częściej kupuje stoły gastronomiczne wykonane ze stali szlachetnej niż inne urządzenia kuchenne.

Reasumując można wspomnieć, że typ, moc oraz wielkość urządzeń gastronomicznych nie ma większego znaczenia. Zależy ona przede wszystkim od możliwości finansowych i wymagań restauratora. Jednak trzeba na pewno trzymać się zasad wyznaczanych przez jednostki sanitarne ponieważ dzięki temu dużo szybciej będziemy mogli rozpocząć naszą działalność.

© 2014, emaks. All rights reserved.