FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Leczenie naturą

kosmetyki naturalne
Ostatnio obserwujemy powrót do naturalnych metod leczenia, żywienia i higieny. Natura obdarzyła nas wieloma możliwościami. Jednakże niestety zbyt szybko ludzkość uwierzyła w postęp, w to że substancje które sama jest zdolna wytworzyć, mogłyby z powodzeniem zastąpić to co daje nam natura. Stąd pojawiła się moda na sztuczne kosmetyki, których cechą charakterystyczną jest – przyznajmy istotna sprawa – szybka skuteczność działania. W porównaniu z nimi kosmetyki naturalne nie mają aż tak znacznych możliwości szybkiego działania. Kosmetyki naturalne można nabyć u konsultantów – którzy oferują profesjonalne usługi. Konsultanci dysponują folderami, katalogami, oraz innymi materiałami propagującymi kosmetyki.
Ale przede wszystkim dysponują oni wiedzą i znacznym doświadczeniem. Dobrze znają swoich przyszłych, potencjalnych klientów, którzy mają swoje potrzeby. Konsultant, czy konsultantka będzie zatem potrafiła trafnie ustalić kto może stosować dany kosmetyk. Kosmetyki dobieramy w zależności od wieku, karnacji skóry, oraz ewentualnych skłonności do uczuleń.
Ceny kosmetyków naturalnych są bardzo zróżnicowane, jednakże stanowią one z reguły towar droższy od kosmetyków syntetycznych w zakresie cenowym od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych. Szczególnie ciekawy rodzaj kosmetyku stanowi sól z Morza Martwego i kremy które powstały na jej bazie. Może martwe znajduje się w Izraelu i Jordanii i jest położone w depresji około 400 metrów poniżej poziomu morza. Jest ono tak słone że sól się wytrąca w postaci grudek które osiadają na dnie, co uniemożliwia rozwój jakichkolwiek form życia w tym zbiorniku wodnym.
Stąd właśnie nazwa „Morze Martwe”. Dzięki tak znacznemu zasoleniu wody można się bez problemu utrzymać na jego powierzchni. Specjalne mikroelementy zawarte w tej soli, bromki, oraz inne składniki sprawiają że sól ta nadaje się do leczenia łuszczycy, oraz innych schorzeń skóry. Oprócz soli zastosowanie kosmetyczne ma także błoto z Morza Martwego. Turyści którzy przyjeżdżają na miejsce mają możliwość wypróbowania tego kosmetyku w naturalnej postaci i mogą się błotem nacierać do woli… a następnie spłukać je pod specjalnymi prysznicami ze słodką wodą. Morze Martwe ma zatem unikalne właściwości, z których znane jest całym świecie.

© 2013, apgreff. All rights reserved.