FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Jak rozpoznać dobrego DJa?

dj krakówDobry DJ to klucz do udanej imprezy. Kraków to miasto w którym znajduje się wiele klubów muzycznych, możemy się natknąć także na wielu Djów oferujących swe usługi na weselach czy różnego rodzaju imprezach okolicznościowych. Na pierwszy rzut nie wydaje się to trudnym zajęciem – ot zwykłe puszczanie muzyki. Sztukę tę docenimy jednak dopiero wtedy, gdy natkniemy się na takiego, który zepsuję nam całą zabawę. Wtedy okazuję się, że warto dobrze przyjrzeć się osobie, która ma za zadanie zapewnienie rozrywki.

Jak więc poznać dobrego DJa? Przede wszystkim sprawi on, że ludzie będą się dobrze bawić – to wydaje się oczywiste. Sztuka polega jednak na wyczuciu nastroju gości i dostosowaniu rodzaju prezentowanej muzyki. Gdy na parkiecie robi się mniej tłoczno, zbawienna może okazać się umiejętność zgrabnej zmiany stylu.

Kluczem jest tu także zasób utworów. Czasem sprawdzą się obecne hity, a innym razem bardziej odpowiednie okażą się przeboje sprzed lat. Dobry DJ to także świetny wodzirej, który potrafił będzie zachęcić ludzi do wspólnej zabawy – nuda na parkiecie to oznaka, że osoba ta nie naddaje się na swoje stanowisko. Przyda się więc poczucie humoru, elokwencja i pomysłowość. Warto wykazać się też cierpliwością – nie zawsze już po pierwszym zaprezentowanym kawałku ludzie szturmem ruszą do zabawy.

Poza tym wszystkim DJ powinien mieć za sobą także odpowiedni warsztat techniczny – mowa tu między innymi o umiejętności miksowania utworów i stosowaniu odpowiednich efektów dźwiękowych. Nie bez znaczenia jest także sprzęt – ten profesjonalnej jakości kosztuje sporo i może być jednym z wyznaczników dobrego DJa. No i chyba najważniejsze – osoba ta powinna przede wszystkim kochać muzykę, być melomanem, który cechuje się dobrym gustem muzycznym oraz znajomością wielu gatunków. Pasja i zaangażowanie to bardzo często połowa sukcesu. W dzisiejszych czasach dobrego DJa możemy odszukać w Internecie, jak tego – www.exclusivedjs.pl. Jak go znajdziemy? Przykładowo wpisując w Google „dj Kraków”.

© 2013 – 2014, maven. All rights reserved.