FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Własne domki

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na ciekawą inwestycje, jaką jest z całą pewnością, budowa domu. Ciekawa dlatego, że jest to zdecydowanie tańszy sposób na wejście w posiadanie własnego dachu nad głową niż kupno mieszkania. Mieszkania obecnie są absurdalnie wręcz drogie a budowa domu po podliczeniu wszystkich kosztów z nią związanych jest zdecydowanie bardziej opłacalna a przede wszystkim o dziwo zdecydowanie tańsza. Wiele kosztów można jeszcze dodatkowo zredukować.
I tak na przykład wybierając projekt bez niestandardowych rozwiązań jak na przykład bez zaokrągleń murów czy okrągłych okien, sporo zaoszczędzimy zarówno na materiałach jak i późniejszej robociźnie. Zresztą nawet, gdy już posiadamy projekt z dużą ilością tego typu ozdobników, możemy zamówić jego korektę, która zdecydowanie będzie mniej kosztowna niż wykonanie tych niepotrzebnych wieżyczek czy filarów o dziwacznych kształtach, które coraz częściej można spotkać, przeglądając projekty. Domy pozbawione tych elementów będą prezentować się nie mniej okazale ale postawienie ich, pochłonie zdecydowanie mniej naszych środków.
Porównując jeszcze ceny mieszkać i koszty budowy domu warto również pamiętać, że własny dom to również przestrzeń wokoło tego domu. Nawet niewielkie działki, po wybudowaniu domu, pozostawiają jeszcze trochę przestrzeni na własną zieleń, miejsce odpoczynku na powietrzu jak i bezpieczne miejsce do zabawy dla naszych dzieci, a tego żadne mieszkanie nam nie zagwarantuje. Owszem każde mieszkanie czytaj to to obecnie również balkon lub taras ale żadna betonowa przestrzeń nie zastąpi zielonej trawy, na której dzieci mogą się bawić. Zresztą przecież na balkonie nie rozpalimy grilla dla siebie i naszych przyjaciół, co ostatnio jest tak modne wśród posiadaczy własnych domów.

© 2018, provesta. All rights reserved.