FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Świat motocykli

Świat motocykli więcej o motocyklach to świat niezwykle barwny, czego osoby postronne nie doceniają ponieważ na wszystkich motocyklistów patrzą przez pryzmat szaleńców na ścigaczach. Jest to bardzo niesprawiedliwe, tym bardziej w odniesieniu do osób fascynujących się Harleyami czy też zupełnie niezwykłymi maszynami jakimi są choppery. Te ostatnie są przede wszystkim niezwykłe, dlatego, że trudno spotkać dwa identyczne modele.
To miłośnicy Harleyów przyczynili się do powstania pierwszych chopperów poprzez przebudowę motorów Harley właśnie. Zdejmowali oni ciężkie elementy, zastępując je lżejszymi lub rezygnując z takich rzeczy jak błotniki w ogóle. Pierwsze takie tuningi miały poprawić osiągi maszyn, szybko jednak zamieniło się to w pasje, sen życia wielu zapaleńców. Obecnie najpopularniejsze są modele old school, chociaż nie brakuje już seryjnych, bardziej nowoczesnych maszyn. Nijak to się ma w każdym razie do nowoczesnych motorów, które rozwijają zawrotne szybkości.
Ścigacze to zupełnie inny świat, najbardziej nimi zafascynowani są młodzi ludzie, którzy nie maja zbyt wielkich umiejętności a tym bardziej wyobraźni, która by sprawiała, że jeździli by bezpieczniej. Z tego wszystkiego bierze się ta przerażająca ilość wypadków, co źle wpływa na ocenę wszystkich fanów jednośladów. Na zloty motocyklowe trafiają głównie właściciele motorów, którzy jeżdżą bezpiecznie, rozważnie, ci młodzi ludzie, którzy nadużywają mocy swoich maszyn rzadko interesują się takimi spotkaniami, zbyt zajęci nielegalnymi wyścigami czy też zwykłym paleniem gumy, gdzieś na drogach. Na takie osoby nie działa nic, ani medialne akcje ani akcje policyjne. Kończy się to śmiercią albo trwałym kalectwem a przecież w świecie motocykli chodzi o bezpieczeństwo i jazdę, która sprawia przyjemność i nikomu nie zagraża.

© 2017 – 2019, cubus. All rights reserved.