FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Ukryte koszty w pożyczkach

Myślisz nad wzięciem kredytu mieszkaniowego? Zorjętuj się na co należy zwracać specjalną uwagę decydując się na ten produkt.

Pożyczki hipoteczne są popularne w całym naszym świecie. Od dobrych paru lat instytucje finansowe działające w Polsce prześcigają się w oferowaniu coraz atrakcyjniejszych warunków klientom, którzy zaciekawieni są taką pożyczką.
Typową zachętą dla kredytobiorców jest niższe oprocentowanie kredytów, przede wszystkim denominowanych do dowolnej waluty obcej (przeważnie są to franki szwajcarskie). Ponadto długi czas kredytowania, dzięki czemu spłata jest rozciągnięta na dłuższy okres i stanowi mniejsze obciażenie miesięczne dla domowego budżetu. Należy się liczyć jednak z tym, że rozciągnięcie okresu kredytowania przynosi wzrost całkowitego kosztu kredytu.

Dlatego bardzo ważne jest, aby konsumenci zwrócili uwagę na parę elementów, jakie mogą być pobocznym, niejako schowanym kosztem takiego kredytu.

Wpływ na ostateczny koszt pożyczki mieszkaniowej ma nie tylko jego oprocentowanie. Ile należy zapłacić za swoje mieszkanie zakupione z pomocą instytucji finansowej, dowiemy się wówczas, gdy wliczymy i poznamy inne koszty związane z jego użyczeniem. Wiedzieć trzeba również o kosztach wyznaczania zabezpieczenia spłaty pożyczki. Połączone są z tym m.in. cena ubezpieczenia kredytu do czasu ustanowienia hipoteki , cena wpisu do księgi wieczystej dla danej majętności. Poniesiemy koszty również za weksel in blanco.

W przypadku kredytów nominowanych w walutach obcych powinno się zwracać uwagę na cenę możliwego przewalutowania kredytu.
Takie pożyczki obciążone są tzw. ryzykiem kursowym.

© 2011 – 2014, klamka13303. All rights reserved.