FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Czy warto odwiedzić Mazury?

urlop na mazurachMazury, będące krainą wielu jezior, chętnie wybierane są przez podróżników jako cel wakacyjnych wyjazdów. Urlop na tym obszarze nie musi wiązać się z biernym odpoczynkiem, gdyż pojezierze zachęca do aktywności, zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Malownicze tereny, dziewicza przyroda oraz rozbudowana oferta turystyczna przyciągają rodziny z dziećmi, miłośników żeglugi, a także pary zamierzające spędzić romantyczny urlop. Co sprawia, że Mazury są lepszym miejscem na wypoczynek, niż góry lub morze?

Zaletą urlopu na Mazurach jest obecność jezior. Jako, że są to zamknięte zbiorniki wodne charakteryzują się większą płytkością oraz wyższą temperaturą wody, niż morza. Są więc lepszym wyborem dla rodzin wypoczywających z dziećmi, dla których liczy się bezpieczeństwo. Obecność wody będzie również zaletą dla osób, które nie lubią biernego spędzania wakacji. Jeziora umożliwiają żeglugę, spływy kajakowe, podróże rowerem wodnym, nurkowanie, czy też łowienie ryb.

Mazury obfitują w malownicze tereny. Docenią je miłośnicy spędzania wypoczynku na wodzie – urlop w kajaku umożliwia bezpośrednie obcowanie z dziewiczą naturą, co wpływa na odprężenie oraz relaks. Czynną turystykę możemy uprawiać za pomocą roweru – na Mazurach wyznaczono mnóstwo szlaków rowerowych z malowniczym krajobrazem z tle. Odnajdziemy tu liczne lasy i bory, które obfitują bogactwem dzikiej zwierzyny oraz rzadkich gatunków roślin. Miłośnicy zbierania grzybów z pewnością zaliczą urlop na Mazurach do udanych. Tereny pojezierza umożliwiają również zwiedzanie zabytków o walorach historycznych i estetycznych – znajdziemy tu stare zamki, czy też kaplice.

Mazury mogą być wymarzonym miejscem na urlop dla osób spragnionych odmiany od standardowych hoteli, czy domków letniskowych. Obecność jezior połączonych kanałami umożliwia spędzenie wakacji na jachcie. System jezior uformowany jest w długi szlak, który zapewnia ponad 300 km żeglugi. Aby odbyć taki urlop trzeba posiadać patent żeglarza jachtowego. Nie musimy mieć własnego pojazdu – jacht można wypożyczyć oraz dostosować do własnych potrzeb. Jeśli nie posiadamy doskonałych umiejętności prowadzenia takiego pojazdu, warto zdecydować się na mniejszy jacht, którym łatwiej będzie sterować.

Również liczne oferty hotelowe, jak na przykład ta w wydaniu hotelu Mazurski Raj – www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje, sprawiają, że urlop na Mazurach posiada zalety dla osób oczekujących odrobiny luksusu i regeneracji ciała zmęczonego codziennym pędem. Tereny te bogate są także również w hotele z rozbudowanym kompleksem SPA, oferujące zabiegi lecznicze oraz kosmetyczne, upiększające maseczki, odprężające masaże, sauny oraz baseny.

© 2014, maven. All rights reserved.