FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Akcesoria do konsol

Z grami komputerowymi czy też takimi na konsole jest w zasadzie jeden problem, wciągają w świat wymyślony bardzo mocno i coraz trudniej jest przenosić się z powrotem do świata realnego, gdzie zawsze są jakieś mniejsze lub większe problemy, gdzie mniej się dzieje lub dzieje się dużo ale za to rzeczy, które niespecjalnie się nam podobają. Gry na konsole obecnie są niezwykle ciekawie i przyciągają uwagę nie tylko dzieci ale również dorosłych.
Szczególnie podatni są mężczyźni, którzy czasem zakup konsoli do gry tłumaczą prezentem dla dziecka, gdy tymczasem sami spędzają grając czasem całe dnie. Coraz częściej kobiety również dają się porwać magii świata wykreowanego przez twórcę gry. Dzieje się tak przeważnie wtedy, gdy najpierw pomagają grać najmłodszym dzieciom a później same sobie kupują gry.  Akcesoria do konsol są również coraz ciekawsze, są na przykład czujniki ruchu co pozwala grać przy pomocy wykonywania konkretnych ruchów, to jest najciekawsze w przypadku gier, gdzie kogoś trzeba zwyczajnie zbić lub gdy trzeba przeskakiwać, biegać.
Takie czujniki sprawdzają się również wtedy gdy chcemy pograć w tenisa z komputerowo stworzonym przeciwnikiem. Zastosowań takich dodatków do konsol są duże i przez nie świat gier staje się bardziej ekspresyjny, poza tym zachęca to do ruchu a obecnie coraz więcej zarówno dorosłych, jak i dzieci tego ruchu ma stanowczo zbyt mało. Takie konsole jak PlayStation są szczególnie pomocne w zimie, gdy szybko zapada noc i zarówno dorosły jak i dziecko szukają ciekawej rozrywki na takich długi wieczór. Gry  na konsoli są wtedy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż puszczanie dziecku niezliczonej ilości bajek, bo przecież nie każdy rodzic może cały wieczór czytać dziecku bajki czy bawić się z nim. A same dzieci coraz rzadziej potrafią sobie same znaleźć bezpieczne zabawy.

© 2011 – 2014, trynid. All rights reserved.