FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Wyposażenie naszych domów

Współczesny dom to bardzo skomplikowane miejsce. Jest tu tyle różnego rodzaju urządzeń, że nic nie może być proste. Wchodząc do domu, najpierw trzeba wyłączyć alarm, bo przecież inaczej zaraz pojawią się panowie, którym trzeba będzie udowodnić, że to nasz dom. Wchodząc do salonu najczęściej chcemy włączyć tv lub muzykę, i tu często trzeba użyć co najmniej dwóch pilotów, by taki efekt osiągnąć. W kuchni nie jest wcale lepiej.
Tu różnego rodzaju sprzętu jest znacznie więcej, i nic nie jest proste, poza obsługą lodówki, akurat tu wszystko jest jasne, otwiera się ją i zamyka. Chyba, że mamy taką super wypasioną, która robi chłodne drinki z kostkami lodu itp. Obsługa takiej nie jest do końca taka prosta. Ale znacznie gorzej jest z kuchenką mikrofalową, piecykiem, robotem kuchennym zmywarką. Wiele osób byłoby zaskoczonych, gdyby kiedyś tak się rozejrzeli po swojej kuchni i policzyli ile mają tam sprzętu różnego rodzaju, bez którego czuli by się jak bez ręki. Okapy kuchenne, które w zasadzie można byłoby zlikwidować i częściej po prostu otwierać okna w pomieszczeniach. Ale przy użyciu okapu jest to bardziej nowoczesne, łatwiejsze szczególnie zimą, gdy nie chcemy podczas wietrzenia tracić ciepłego powietrza z wnętrza domu.
Do tego trzeba dodać jeszcze odkurzacz centralny, pralki, suszarki, które sprawiają, ze pranie już nie jest tak czasochłonne jak dawniej. Sprzęt AGD to z pewnością znaczne ułatwienie codziennego życia. Niedawno pojawiły się spekulacje na temat tego, dlaczego tak często musimy wymieniać cały sprzęt w domu, który ma znacznie niższą trwałość niż sprzęt, który kupowało się lata temu w w niektórych domach wciąż jest użytkowany po drobnych  , okresowych naprawach. Chodzi pogłoska, że to zmowa producentów, którym zależy, by klienci cyklicznie kupowali nowy sprzęt. To dlatego, naprawa dwuletniej pralki się nie opłaca, tym bardziej, że najczęściej dwuletnia pralka już była kilka razy serwisowana.

© 2012 – 2015, vezyr. All rights reserved.