FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Taniec i zdrowie

Coraz większą uwagę zwracamy na to by żyć zdrowiej, ciekawiej tak by to życie nie ulatywało nam między palcami. Zapewne to wpływa na fakt, że coraz więcej osób więcej czasu poświęca na swoje hobby, spełnianie marzeń. Coraz więcej osób na przykład zapisuje się do szkoły tańca i to bez względu na wiek czy status społeczny. Taniec do dla jednych hobby, dla innych sposób spędzania wolnego czasu dla jeszcze innych sposób na poprawę swojej ogólnej kondycji.
Inną sprawą jest to, że wiele młodych osób zapisuje się na kursy tańca pod wpływem popularnych programów telewizyjnych, które promują taniec, szczególnie nowoczesny.  Jest to dobre, szczególnie, że dzięki temu nastolatki odrywają się od komputerów i ekranu telewizora i zaczynają spędzać czas bardziej aktywnie niż do tej pory co z kolej ma zbawienny wpływ na ich sylwetkę, niestety coraz więcej młodych osób ma nadwagę, skrzywienie kręgosłupa co za kilka lat może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Taniec jest najprzyjemniejszą formą aktywności, która może temu zaradzić.
Gdy tańczymy, angażują się w to wszystkie mięśnie, dzięki temu się wzmacniają, wzrasta ich objętość co sprawia, że przyśpiesza metabolizm i zaczynamy szczupleć. Równie ważne jest to, że dzięki temu prostują się plecy, sylwetka więc nie jest już nieprzyjemnie przygarbiona. Przy tych zaletach zdrowotnych jednak nie można zatracić również rzeczy najważniejszej, satysfakcji związanej z samą nauką tańca. Najbardziej modny jest obecnie taniec nowoczesny, jednak to tańce klasyczne pozwalają nam zabłysnąć wśród znajomych, na balach okolicznościowych. Taniec nowoczesny przyda się nam jedynie wtedy, gdy często z przyjaciółmi chodzimy do dyskoteki. Jeszcze młode osoby, może i coś więcej z takiej nauk wycisną, jednak im więcej latek na karku, tym nowoczesne wygibasy mniej się przydają.

© 2017 – 2018, vezyr. All rights reserved.