FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Profilaktyka okulistyczna

To, że nasze oczy są warte uwagi i odpowiedniej profilaktyki, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Bez komfortu  dobrego widzenia czujemy zagubieni, tak wiele obecnie zależy od tego, czy prawidłowo potrafimy odczytać wyświetlane informacje na dworcach, w urzędach, na przodzie autobusów, tramwajów itp. Zatem już najmniejsze problemy ze wzrokiem skłaniają nas do wizyty u specjalisty.
Profilaktyka jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, gdzie odpowiedni dobór szkieł i zmiana przyzwyczajeń czy diety może sprawić, że wada wzroku się cofnie i zaniknie lub wyraźnie się zmniejszy. Współczesna okulistyka czytaj tu radzi sobie również w przypadku nie tylko wad wzroku ale różnych chorób czy schorzeń, które jeszcze do niedawna skazywały pacjentów na dożywotni dyskomfort. Wiele problemów ze wzrokiem usuwa się obecnie laserowo, nie jest to nawet ingerencja operacyjna a jedynie zabieg po którym pacjenci najczęściej mogą wrócić po prostu do domu.
Takie zabiegi nie wymagające hospitalizacji sprawiają, że coraz więcej osób się bez obaw na nie decyduje. To wszystko sprawia, że stan naszych oczu jest w miarę dobry a w każdym razie zawsze leczymy wszelkie problemy z nimi. A problemów jest obecnie więcej niż dawniej, przede wszystkim winę za taki stan rzeczy ponosi rozwój cywilizacji. Telewizja i komputery sprawiają, że coraz powszechniejsze są wady wzroku takie jak krótkowzroczność. Najczęściej dotyka ona osoby, które często pracują przed komputerem, które zbyt wiele czasu spędzają przed telewizorem, który w dodatku nie jest w odpowiedniej od oczu odległości. Wiele osób po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego jaki to ma zgubny wpływ na nasz wzrok. Okulary nosi obecnie coraz więcej z nas. Kiedyś tak bardzo wyśmiewane, obecnie stają się w wielu przypadkach koniecznością. Osoby z lekką wadą wzroku często zamieniają jednak okulary na szkła kontaktowe.

© 2018 – 2019, proad1. All rights reserved.