FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Współczesna Męska Elegancja

Współcześni mężczyźni nie mogą być nijacy czy jednobarwni, wciąż jednak muszą być modni i eleganccy. Jednak pod mianem elegancji nie kryje się jak dawniej, tylko dobrze skrojony garnitur. Współczesna elegancja nie musi być już tak sztywna i wyniosła. Widać to w sposób szczególny w doborze krawatów, nawet na wielkie gale.

Niewielu mężczyzn wybiera wtedy gładkie, jednobarwne, czarne lub granatowe krawaty. Wybierają raczej te w konkretny wzór, często bardzo kolorowe. Często modne krawaty, w efektownych kolorach i wzorach są jednym z głównych elementów męskiej stylistyki.

Najciekawsze jest jednak to, że do męskich szaf, właśnie w poszukiwaniu krawatów, zaglądają również ich partnerki. Kobiety jednak zupełnie inaczej noszą krawaty. Przewiązują się nimi w pasie, noszą jak apaszkę na szyi czy też stanowią dodatek do bluzek koszulowych, topów itp.

Mężczyźni w kwestii noszenia krawatów są bardziej tradycyjni. Zakładają je jednak coraz częściej wprost na szyję, a nie na kołnierzyk koszuli. Krawaty jedwabne sprawdzają się obecnie nie tylko w zestawieniu bowiem z wykrochmalonym kołnierzykiem koszuli ale również połączone z t-shirtem i marynarką.

Zupełnie inną kwestią jest jednak to, że krawaty muszą być modne i dobrze wykonane. Najlepiej dlatego jest kupować krawaty z naturalnych materiałów, u markowych sprzedawców. Myli się ten, który sądzi, że tani krawat kupiony gdzieś na targu niczym się nie różni od tego drogiego kupionego w firmowym sklepie. Wystarczy jedno spojrzenie by je odróżnić. Te tanie mają mniej staranne wykończenie, inny dobór wzorów a co najważniejsze, wystarczy tylko ich dotknąć, by od razu wyczuć różnice. Te drogie są przyjemne w dotyku, miękkie, te tanie są szorstkie.

© 2016, admin. All rights reserved.