FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Dodatkowe szkolenia kierowców

Prawo jazdy kat B ,czy też prawo jazdy C, to dokumenty, które pozwalają nam korzystać z dróg publicznych w roli kierowców. Jednakże ani prawo jazdy C, ani prawo jazdy kat B, nie zapewni nam bezpieczeństwa na drodze, jeśli o nie sami nie zadbamy. Istotną bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest rozsądek i umiejętność przewidywania zachowań innych uczestników ruchu, oparta na zasadzie ograniczonego zaufania.
Niestety analizując statystyki wypadków nie sposób odnieść wrażenia iż nadzwyczajna brawura i kompletny brak wyobraźni połączony z niskimi umiejętnościami coraz częściej prowadzi do dramatycznych wypadków. Dlatego tak ważnym elementem jest możliwość podnoszenia kwalifikacji przez kierowców którzy od niedawna posiadają prawo jazdy kat B lub prawo jazdy C , jak również każdej innej kategorii.  Z całą pewnością można stwierdzić iż nabywane przy okazji takich szkoleń umiejętności mogą w przyszłości uratować życie nam lub innym uczestnikom ruchu drogowego.
Przerażające statystyki wypadków komunikacyjnych na polskich drogach prowadzą do jasnej konkluzji, iż samo prawo jazdy kraków, zdobyte nawet na najlepiej prowadzonych kursach, już nie wystarcza. Podstawą uzupełniającą prawo jazdy kat B lub prawo jazdy C powinien być kurs doskonalenia techniki jazdy, na którym każdy kierowca może nabyć niezbędne i bezcenne umiejętności prawidłowego reagowania na zróżnicowane sytuacje drogowe.
Kursy takie uczą  właściwego przewidywania, szybkości reakcji oraz efektywności prowadzenia pojazdu w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych. Większość wypadków jakie mają miejsce na naszych drogach jest wynikiem braku doświadczenia i wiedzy praktycznej, stąd też uczestnictwo w kursach doskonalenia techniki jazdy będzie z pewnością wartością dodaną, a nasze prawo jazdy zostanie wzbogacone o umiejętność właściwego zachowania się na drodze w sytuacjach stresowych.

© 2017 – 2019, cubus. All rights reserved.