FOXBLOG

Artykuły i Publikacje

Jak hurtowo zalaminować papier?

foliarka

Folia stanowi rodzaj opakowania towaru lub produktu żywnościowego. Dzięki foliom łatwo możemy coś zapakować – jakiś produkt żywnościowy, lub prezent. Folia ma ochraniać produkt przed zepsuciem lub zniszczeniem.Szczególnie ważne i istotne są folie aluminiowe. Oprócz nich istnieją również folie przezroczyste, oraz innego rodzaju materiały na opakowania.

Foliarka to urządzenie za pomocą którego można zapakować towar, szybko i sprawnie. Foliarki są wyposażone w wałki dociskające laminujące. Folia która jest wykorzystywana do laminowania, stanowi bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o zapewnienie trwałości i dobrej jakości produktu. Specjalne urządzenia które umożliwiają foliowanie produktu, wpływają również na dobrą jakość transportowanych i przechowywanych towarów. Foliarki umożliwiają także łatwe foliowanie arkuszów papieru, dzięki czemu papier taki jest odpowiednio zabezpieczony.

Papier podlega procesom degradacji również pod wpływem utleniania oraz innych niekorzystnych procesów. Koszty konserwacji papieru są potem bardzo duże, dlatego lepiej nie dopuścić do tego, aby papier pożółkł. Specjalny moduł w foliarce, umożliwia podwójne i obustronne foliowanie arkusza papieru. Foliarki wykorzystuje się w przemyśle poligraficznym, przy produkcji druków specjalnych i ozdobnych. Niektóre foliarki są w stanie obłożyć folią w ciągu minuty piętnaście metrów papieru. Dobrze zalaminowany papier może osiągać bardzo długą trwałość.

Papier taki przydaje się na przykład do ogłoszeń wywieszanych na tablicach. Usługi laminowania papieru stosuje się również do kolorowych zdjęć i do albumów. Można zalaminować na przykład kolorowy obrazek, lub jakiś inny ważny druk. Jednakże szerokie zastosowanie kolorów w liternictwie ma na celu przede wszystkim to, żeby napisom nadać moc i atrakcyjność, uczynić je bardziej czytelnymi (szczególnie przy długich tekstach), sprawić by stały się interesujące i miłe dla oka.

Ponieważ barwy w napisach spełniają nie tylko funkcje tego rodzaju, jak przyciąganie uwagi („pełny kolor” szybciej i skuteczniej przyciąga uwagę niż biały i czarny), ale podnoszą wartości estetyczne napisów, z tych też powodów dobór kolorów dokonywany przez liternika musi być zawsze dokładnie rozpatrzony zarówno dla liter, jak i dla tła. Doświadczenia wykazują że tło powinno być w odcieniu delikatnym.

© 2013, apgreff. All rights reserved.